Kategoriler
Sosyal

Nasıl Youtuber Olunur ?

Nasıl Youtuber Olunur ?

Günümüzde nasıl youtuber olunur ? sorusunu herkes soruyor. Eskiden nasıl kişisel blogların kullanımı bir ara artmaya başladıysa, şimdi de herkes Youtuber olmak istiyor. Eskiden kişisel açılan bloglara pek rastlamazken artık neredeyse herkesin bir kişisel blogu var. Bunun sebeplerinden bir tanesi de fenomen olma çabası diyebiliriz. Çünkü bazı blog yazarları zamanla ünlenerek kitap çıkardılar. Bu da herkesin bir anda bu alana yönelmesine neden oldu. Bunun dışında blogger dediğimiz kişilerin sosyal medyada ünlenerek binlerce takipçiye ulaşması da önemli bir etken tabi.

Benzer bir durum Youtube tarafında da yaşanıyor. Youtube  gibi  platformlar artık herkesin milyonlarca kişiye ulaşmasına olanak sağlıyor. Geçtğimiz haftalarda İnstagram’da ünlenen ve Twitter ve Youtube kullanıcısı olan Youtuber Danla Bilic Beyaz Show’a konuk olmuştu. Ayrıca kendisinin Youtube üzerinden hayran kitlesi mevcut. Danla Bilic bu alanda  Türkiye’de televizyona çıkan ilk Youtuber oldu. Bu gibi örnekler üzerinden baktığımızda artık internetin ne denli etkili kullanılabildiğini görüyoruz.

Bu konuda başka bir örnek olarak ise gezi bloglarını söylemek mümkün. Youtube üzerinden gezginlerin paylaştığı videolar sayesinde binlerce takipçiye ulaşılabiliyor. Son zamanlarda sponsor destekli dünyayı gezen bazı gezginler sosyal medyada ünlenerek adlarını duyurmayı başardı. Peki burada nasıl bir çalışma söz konusu ? Herkes kendine bir blog veya youtube sayfası açarak ünlü kişiler arasına dahil olabilir mi ?

Bize göre bu konuda en önemli etkenlerden bir tanesi özgün olmak. Alanında özgün olan kişiler herkes tarafından merakla izleniyor. Yani daha önce yapılmamış bir şeyi yaparsanız ya da yapılan bir şeye bambaşka bir yenilik getirirseniz siz herkesten bir adım önde olabilirsiniz. Aslında buna girişimcilik diyebiliriz. Çünkü girişimciler henüz keşfedilmemiş alanlarda yaptıkları araştırmalarla yenilikler sunabiliyorlar. Peki herkes girişimci olabilir mi? Sanırım girişimcilik kişinin genlerinde farklı bakışa sahip olma yeteneği. Çünkü herkesin aynı gözle baktığı yere onlar farklı açılardan bakarak anlam çıkarıyorlar.

Nasıl  Youtube Hesabı Açabilirim ?

Eğer siz de girişimci olmak veya ünlü olmak istiyorsanız kendinize bir alan seçerek bu alanda çalışmalar yapmalısınız. Özgün konulara ulaşırsanız herkes tarafından merakla takip edilebilirsiniz. Öncelikle sesinizi duyurmak amacıyla kendinize bir kişisel blog veya youtube sayfası açabilirsiniz. Kişisel blog açmak isteyen arkadaşlar bu konuda WordPress kullanabilirler. Ayrıca bunun dışında ise herkes tarafından bilinen Google’ın blog sistemi olan Blogger’dan bir hesap açabilirler. Bundan önceki yazımızda blog nasıl açılır ?  sizlere anlatmıştık. Bu makalemizi okuyarak kendinize hızlı bir şekilde blog açabilirsiniz.

Youtube üzerinden hesap açmak isteyen kişiler ise öncelikle kendilerine bir Google hesabı açmalıdırlar. Hesap açtıktan sonra ise Youtube’a giriş yaparak kendinize bir kanal açabilirsiniz. Yakın bir zamanda sizlere Youtube Kanalı nasıl açılır bunu anlatacağız. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

“Nasıl Youtuber Olunur ?” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir