Kategoriler
Nasıl yapılır

Whatsapp Web nasıl kullanılır ?

Whatsapp Web nasıl kullanılır ? konumuza hoş geldiniz. WhatsApp, yayınlandığı günden itibaren en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Uygulamayı bilgisayardan kullanmak da mümkün. Peki nasıl ?

WhatsApp 2015 yılında web sürümünü hayata geçirdi. Uygulama iOS, Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry telefonları ile internet üzerinden uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Özellikle müşteri hizmetleri alanında tercih edilmeye başlanan uygulama, oldukça popüler hale geldi. Peki uygulama internet üzerinden nasıl kullanılır ?

WhatsApp Web nedir?

Öncelikle kullanacağınız sistem  hakkında küçük bir bilgilendirme yapalım. Uygulamayı Windows işletim sistemi üzerinde kullanacaksanız,  telefonunuzun mutlak surette, iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry ya da Nokia S60 işletim sisteminden birine sahip olması gerekiyor. Ve tabi ki uygulamayı telefonunuza kurmalısınız.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Uygulamayı aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantı üzerinden indirip kurulum işlemini yapınız. Windows ve Mac kullanıcıları bu bağlantıyı kullanabilir.

WhatsApp Web indir

Yukarıda sizlerle paylaştığımız linkten uygulamayı bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Ancak web üzerinden kullanmak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz yolu izleyiniz.

Tarayıcınızı açın ve ardından WhatsApp Web Adresine Gidin

Aşağıdaki bağlantıdan  Web sayfasına gidin. Öncelikle kullanmış olduğunuz tarayıcının son sürüm olmasına dikkat edin. Daha sonra telefonda kullandığınız WhatsApp’ın güncellemesi var mı yok mu bir bakın. Kontrolleriniz bittikten sonra neler yapacaksınız aşağıda anlattık.

WhatsApp Sitesi için tıklayın

whatsapp-web-nasil-kullanilir

Barkod’u telefonunuza taratın

Bağlantıdan sayfayı açtıktan sonra,  telefonunuzda uygulamayı açın. Ayarlar bölümüne gelin ve  WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu özellik bütün telefonlarda aynı şekildedir. (İOS ve Android) Tarayıcıda açtığınız web sayfasında bulunan barkodu telefonunuza okutun. Taratma işlemi bittikten sonra web üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama herhangi bir bağlantı kopmasında web üzerinde çalışmayacaktır. Buna dikkat etmenizi öneririz.

Daha önce anlatımını yaptığımız Whatsapp hesabı nasıl silinir ? konumuzu ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz.

“Whatsapp Web nasıl kullanılır ?” için 3 yanıt

Whatsapp web nasıl kullanılır bilmiyordum ve öğrenmek istiyordum. Sonra anlatımınıza denk geldim. Oldukça faydalı bir konu olmuş. Herkese önereceğim 🙂

Whatsapp web oldukça kullanışlı. Telefona bakmak yerine bilgisayardan kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir