Kategoriler
Nasıl yapılır

Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirmek

Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirmek konumuzla sizlerle birlikteyiz.

Birçok bilgisayar kullanıcısı zaman zaman hatalı olarak dosya silme işlemi yapmaktadır. Bu işlem her ne kadar silinen dosyaları çöp kutusuna taşısa da, burada unutulan dosyalar olmaktadır.Peki sildiğimiz dosyaları geri getirmek mümkün mü ? Evet mümkün! Peki ama nasıl ? Silme işlemini geri almak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş programlar vardır. Bu programlar sayesinde dosyalar kurtarılabilir. Şimdi bu programlar hakkında bilgi  verelim.

recuva-silinen-dosyalari-geri-getirme-programi

Recuva Silinmiş Dosyaları Geri Getirme Programı

Recuva, en çok tercih edilen kurtarma programlarından biridir. Program sayesinde bilgisayarda mevcut bulunan ve bir anlık yanlışlık ya da dalgınlıkla silinen dosyaları kurtarabilirsiniz. Programın tek olumsuz özelliği ise bilgisayarda fazla yer kaplamasıdır. Bunun  dışında olumsuz bir özelliği bulunmamaktadır.

UndeleteMyFiles Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

Bir diğer dosya kurtarma programı ise UndeleteMyFiles’tir. Bu uygulama yalnızca çöp kutusundan  silinen dosyaları değil, CD ve Hard Disk gibi saklama alanlarında silinen dosyaları da kurtarabilir. Programın dili Türkçe’dir. Bu özelliği sayesinde kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Diskdigger Ücretsiz Dosya Kurtarma Programı

Diskdigger ise kullanıcılara birden çok seçenek sunan bir programdır. Desteklediği pek çok dosya türü ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran program, İngilizce kullanım diline sahiptir. Bunun dışında program çok fazla yer kaplamamaktadır.

Bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok kullanılan dosya geri getirme programlarını sizlere tanıtmış olduk. Bu programların isimlerini internette aratarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz tek bir programı kullanmanız yönünde olacaktır. Benzer kurtarma programlarını aynı anda kullanmanız veri kaybına neden olabilir.

Ayrıca Android cihazınızdan silinen verileri kurtarın!  yazımızı ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ise Android cihazlarda silinen verilerin nasıl kurtarılacağı hakkında bilgiler paylaşmıştık.

“Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirmek” için 3 yanıt

Bilgisayarımda silinen dosyalar vardı. Önerdiğiniz program sayesinde kurtarmış oldum. Teknoloji haberleri alanında en çok faydalandığım web sitesi teknoloji haberim oldu. Çok teşekkür ederim.

Bilgisayarda silinen dosyaları geri getirmek için en iyi program hangisi diye merak ediyordum. Önerdiğiniz programları inceleyeceğim. Faydalı bir anlatım olmuş. Teşekkürler Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir