Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Akıllı buzdolapları hayatımızda yer almaya başlıyor

Teknolojinin gelişmesi beyaz eşya sektöründe bazı yenilikleri beraberinde getiriyor. Akıllı buzdolapları bu gelişmelerden bir tanesi. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen teknoloji fuarlarında akıllı buzdolabı tanıtımları yapılmıştı. Ve teknoloji meraklıları tarafından ilgi ile karşılanmıştı. CarrefourSA tarafından bu alanda yeni bir hizmetin duyurusu yapıldı.

Samsung ile yapılan anlaşmaya göre akıllı buzdolabı için dijital market hizmeti sunacak. Yani buzdolabı üzerinden verilen siparişler CarrefourSA tarafından getirilecek. Peki bu nasıl mümkün olacak ? Buzdolabı içinde bulunan ürünleri tanıyacak. Adedi ve miktarını belirleyecek. Kullanıcıların yemek tercihlerini algılayacak ve sizi takip edecek. Daha sonra ise kullanıcılara yemek ve ürün önerilerinde bulunacak. Ayrıca Samsung’un akıllı buzdolabı kullanıcıları, akıllı telefonlara yüklenecek bir uygulama sayesinde dolabın içerisini görüntüleyecekler. Yani kullanıcılar evde olmasa dahi uygulama üzerinden kontrol ederek sipariş verebilecekler.

CarrefourSA-akilli-buz-dolabi-samsung

CarrefourSA tarafından sunulan hizmette SAP sisteminin kullanılacağı belirtildi.  CarrefourSA geçtiğimiz günlerde yine bazı yenilikleri duyurmuştu. Marketlerde bulunan etiketlerin artık akıllı olacağı,  indirimlerin anlık olarak ürünlere hatasız bir şekilde yansıyacağı belirtilmişti. Anlaşılacağı üzere şirket teknoloji alanında yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Akıllı buzdolabı sisteminde kişisel bilgilerin korunması da oldukça önemli. Çünkü her ne kadar gıda tüketimi olarak algılansa da kişilerin özel hayatında bulunan bilgilerin kaydedilmesi durumu söz konusu. Samsung’un kişisel bilgilerin korunması konusunda ne gibi bir güvenlik önlemi alacağı henüz açıklanmış değil.

Beko Geleceğin Teknoloji Trendlerini Açıkladı haberimizi ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz.

“Akıllı buzdolapları hayatımızda yer almaya başlıyor” için bir yanıt

Teknoloji ne kadar gelişti ya. Akıllı buzdolabı bizim yerimize sipariş verecek olaya bakın 🙂 bakalım daha neler neler göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir