Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Beko Geleceğin Teknoloji Trendlerini Açıkladı

Beko Geleceğin Teknoloji Trendlerini Açıkladı. Yakın gelecekte robotların hayatımızda daha fazla yer alacağını biliyoruz. Beko Berlin‘de düzenlenen IFA elektronik fuarına dünyaca ünlü  fütürolog Dr. Ian Pearson‘ı davet etti. Pearson gelecekte bizleri nelerin beklediği hakkında açıklamalarda bulundu. Fütüroloğa göre 2050 yıllarında hayatımızın büyük bir kısmında Androidler yer alacak.

Geleceğin Teknoloji Trendleri Neler Olacak ?

Robot çocuk bakıcısı ister misiniz ?

Çocuk bakıcılarımız istediğimiz takdirde robot olabilecek. Yapay zeka alanında yapılan çalışmalar daha giderek hızlanacak, artırılmış gerçeklik günlük hayatta bize eşlik edecek. Yapılan açıklamaya göre odamızın duvarı artırılmış gerçeklik sayesinde manzaraya dönüştürebileceğiz. İsteyen kişiler deniz manzaralı bir eve sahip olabilecek.  Evimizde işlerimiz daha da azalacak, yardımcı robotlar işlerin büyük bir kısmını halledecek. Akıllı teknolojiler sayesinde buzdolapları eksik yiyecekleri tespit edebilecek. Haftalık gıda alışveriş listesi hazırlayabilecek. Ayrıca yine hangi yiyeceklerin kalorisi ne kadar, hangisi yararlı ve zararlı bu konuda bilgi verebilecek. Tabi gelişmeler bunlarla sınırlı değil. Yine çocuk bakıcısı, asistanımız, ev işlerinde ki yardımcımız robotlardan oluşacak.

Kişiye özel beslenme listesi

Akıllı buzdolabı ve entegre ocaklar sayesinde mutfakta işlerimiz daha da kolaylaşacak. Gelişecek olan inovasyonlarla birlikte tüketilen gıdaların listesini istediğimiz zaman alabileceğiz. Beslenme biçimi ve kalori ayarlamasına kadar kişiye özel veriler elde edebileceğiz. Böylelikle günlük hayatımızı bir düzen içerisinde sürdürebileceğiz.

Konuşan ev aletleri hayatımızın parçası haline gelecek

Yapay zeka alanında yapılacak olan çalışmalarla günlük alışkanlıklarımız ve ihtiyaçlarımız hızlı bir şekilde çözüme kavuşacak. Çamaşır makineleri gerekli bilgileri telefonumuza iletecek, akıllı buzdolapları istenilen menu de bulunan malzemeleri sipariş verebilecek duruma gelecek. Ayrıca akıllı buzdolapları besinlerin değerlerini koruyan ve yükselten teknolojiyi içerisinde barındıracak.

“Beko Geleceğin Teknoloji Trendlerini Açıkladı” için 2 yanıt

Geleceğin teknoloji trendleri raporunu inceledim. Beko güzel bir rapor hazırlamış. Yakın gelecekte büyük değişiklikler olacak 🙂 Teknoloji haberleri benim ilgi alnım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir