Kategoriler
Oyun

Red Dead Redemption 2 PS4 Oyunu İncelemesi

Red Dead Redemption 2 PS4 Oyunu İnceleme konumuzla sizlerle birlikteyiz. 2018 yılının en çok merak uyandıran oyunlarından biri olan  Red Dead Redemption 2 oyununu sizler için inceledik. Namı dünyanın neredeyse her yerine kadar yayılan  Dutch Van Der Linde  ve çetesi oyunun ana konusu. Bildiğiniz gibi silah, soygun, düello gibi olaylarla geçirdikleri bir hayatları var. Ve bu hayatlarına rağmen son sözlerinde dahi özgürlüğü dillerinden düşürmeyen bir çete. Oyunun artılarından bahsetmek gerekirse detaylar çok iyi bir şekilde ele alınmış. Etkileşim ise oldukça başarılı. Oyun dinamikleri ve oynanışı sorunsuz diyebiliriz. Ayrıca oyunda wanted sistemi bulunuyor. Bu sistemin de çok iyi işlediğini söylemek gerekiyor. Oyun müzikleri ve diyaloglar ise yine olumlu yönler arasında diyebiliriz.

Red-Dead-Redemption-2-oyunu-inceleme-1

Genel olarak oyundan bahsedecek olursak, oyunun  ilk sürümünde çetenin belli başlı elemanlarını tanımıştık. Bu elemanlar kimler diye soracak olursanız Bill Williamson, Dutch Van Der Linde, Uncle, Javier Escuella, Jack Marston ve Abigail Marston şeklinde saymamız mümkün.  Red Dead Redemption 2‘ de ise çetede başka üyelerin de olduğunu görüyoruz. Oyunda  karakterimiz Arthur Morgan olarak karşımıza çıkıyor. Karakterimizin en önemli özelliklerinden birtanesi  Dutch tarafından büyütülmüş olması diyebiliriz. Bu sebeple karakterimiz Ducth’ın sağ kolu desek yanlış olmaz. Arthur Morgan tam bir görev adamı. Oyunda oldukça iyi kararlar  alıyor.

Red-Dead-Redemption-2-oyunu-inceleme-2

Oyun başlangıcında öğrendiğimiz kadarı ile çete bir soygunu başarısızlık ile sonlandırmış. Ve bu durumdan dolayı çete yer değiştirerek karlı dağlara doğru yol alıyor. Blackwater Kasabası çeteyi iyi uğurlamıyor diyebiliriz. Ve tabi karlı dağlarda çeteyi zor günler bekleyecek. Soğuklardan dolayı çetenin ihtiyaçlarında artışlar söz konusu. Bu ihtiyaçların karşılanması gerekiyor. Karakterimiz ile bu sorunu çözebilmek için para, silah, materyal gibi şeylere oldukça fazla ihtiyacımız var.

Red-Dead-Redemption-2-oyunu-inceleme-3

Çetenin babası olarak bilinen Dutch, herkesin bir an önce kendine gelmesi ve ikame sağlanması gerektiğini söylercesine ortaya bir bağış kutusu bırakıyor. Bu bağış kutusuna herkes üzerinde bulunan para ve değerli eşyaları atıyor. Buraya bırakılan paralar için bir defter tutulduğunu söylemek gerek. Kutuya karakterimiz ile üzerimizde bulunan para kadar bağış yapabiliyoruz. Bu konuda bir sınırlama yok. Zaten oyun ilerledikçe en büyük bağışlardan birini bizim yaptığımız da ortaya çıkıyor. Ancak burada negatif bir durum söz konusu olabilir. Çünkü tutulan deftere bir süre sonra baktığınızda bazı çete üyelerinin çok az miktarda para verdiğini görüyorsunuz. Bu da hayal kırıklığına neden olabiliyor. Her ne olursa olsun bu ailenin dağılmaması için elinizden geleni yaptığınız için mutlu olmanız güzel bir şey.

Red-Dead-Redemption-2-oyunu-inceleme-4

Tabi burada önemli bir soru aklınız geliyor. Bağış yapacak parayı nasıl bulacağız ? Çünkü çetenin durumu ortada. İhtiyaçlarını karşılayacak bir durum söz konusu değil.  Para bulmak için görevleri başarı ile tamamlamanız gerekiyor. Bunun yanında da avcılık yapabilirsiniz. Avladığınız hayvanların eti ve sütünden yararlanarak para kazanmanız mümkün. Buradan elde ettiğiniz ürünlerin satışını yapabiliyorsunuz. Bu önemli bir detay lütfen atlamayın. Tabi burada ufak ama önemli bir ayrıntı var. Avlanırken asla ve asla silahlı tabanca kullanmayın. Ok ile avlandığınız zaman kazandığınız para daha fazla olacaksınız. Çünkü ateşli silahın bir maliyeti var.

Oyunumuz başlangıç aşaması ile bu şekilde arkadaşlar. Detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Red Faction Guerilla: Re-Mars-tered Oyun İncelemesi konumuzu ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz.

 

“Red Dead Redemption 2 PS4 Oyunu İncelemesi” için 5 yanıt

Red Dead Redemption 2 oyunu oldukça ilgimi çekmişti aslında. Ancak ilk oyunu oynamadım. Buna rağmen hikayeyi okuyunca bile merakım arttı diyebilirim. Bu güzel anlatım için teşekkür ederim.

Oyun arayışındaydım fakat açıklayıcı yazıyı okuyunca karar verdim. Bilgiler için teşekkürler…

Red Dead Redemption 2 oyunu incelemesi oldukça iyi olmuş. Bu güzel anlatiminiz için teşekkürler teknoloji haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir