Kategoriler
Sosyal

Youtube’a Koyu Tema özelliği geliyor

Youtube uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Youtube mobil kullanıcıları için “Koyu tema” özelliğini getirecek. Bir çok sosyal ağ uygulamasında bu özellik ” Karanlık mod” olarak biliniyor.
Youtube bir çok sosyal uygulamaların kullandığı bu özelliği mobil’de kullanmaya başlayacak. Özellikle akıllı telefon kullanıcılarının gece gözlerini yormasına sebep olan beyaz ışık, göz sorunlarına bile sebep olabiliyor. Youtube’da bu alanda bir yenlik yaparak mobilde ” karanlık mod” özelliğini kullanacak.

Daha önce bu özellik Youtube tarafından  masaüstü versiyonda yayınlanmıştı. Ancak mobilde herhangi bir güncelleme yapılmamıştı. Yeni habere göre bu özelliğin getirileceği aktarıldı. Bu özellik sosyal medya uygulamalarında yer almasına rağmen Youtube tarafından şimdiye kadar kullanılmaması bir soru işareti.  Geliştirici betasında yayınlanan bu özellik henüz kullanıcılara sunulmadı. Yakın bir zamanda yeni güncelleme ile kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başlayacaklar.

Eğer bu özelliği hemen kullanmak istiyorsanız Beta sürümünü telefonunuza kurup, özellikten faydalanabilirsiniz. Özellikle göz sağlığına dikkat eden kullanıcıların geceleri koyu tema kullanmasını öneriyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir