Kategoriler
Teknoloji

Toyota C-HR Araçlarını Geri Çağırıyor

Toyota‘nın yeni modeli olan C-HR üretim hatasından dolayı geri toplanıyor. Toyota’nın yaptığı açıklamaya göre C-HR modelinde elektronik el freninde arıza bulunuyor.

Toyota’nın yaptığı açıklamaya göre elektronik el freninde bir arıza bulunuyor. Piyasaya sürülen araçlarda  olan bu hatanın düzeltilmesi için yaklaşık 28 bin araç geri çağırılarak ücretsiz değişim yapılacak.  Bunun dışında Toyota Prius modelinde de mevcut bir hatadan dolayı 39 bin civarında aracı geri alacağını duyurdu.

Toyota basın açıklamasında mevcut hata hakkında açıklamalar yaptı. EPB yani elektronik park freninde bulunan bir hata yüzünden araç freninin devre dışı kalması, hatta kullanılamaması gibi durumlar söz konusu. Bu durum da güvenlik standartları açısından risk oluşturuyor. Aracın toplanma kararı alınmasında ki en önemli nedenlerden biri ise park fren sisteminde hata olan araçların federal güvenlik standartlarına uymaması olarak biliniyor.

Toyota tarafından yapılan açıklamalarla kullanıcılar tarafında  durumun nasıl karşılanacağı merak ediliyor. Toyota’nın bu durumda prestij kaybı yaşaması ihtimali mevcut. Ancak bir çok otomotiv devinde benzeri sorunlar yaşanmıştı. Bu gibi hatalar firmaları araçları geri çağırmaya itiyor. Toyota’nın da bu durumu bir an önce telafi ederek, gerekli değişimleri yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir