Kategoriler
Sosyal

Avustralya E-spor için yeni merkezini açtı

Avustralya e-spor için Sidney’de yeni bir merkez açtı. Her geçen gün dünyada popüler haline gelmeye başlayan e-spora ilgi sürüyor. Son olarak Avustralya e-spor üssü açarak bu oyunda ben de varım dedi.
Yeni açılan merkezde sadece League of Legends takımı olan   LG Dire Wolves tarafından kullanılacak. Bu tesis Sidney Teknoloji Üniversitesi ile yapılan ortaklık anlaşması ile son model cihazlarla donatılacak. Yeni tesisin e-spor açısından önemli olduğu ve Avustralya takımlarına büyük hizmet edeceği belirtiliyor.

Riot Games’in Avustralya Esports Başkanı Daniel Ringland tarafından yapılan açıklamaya göre yeni açılacak e-spor tesisi bölgede bir ilki teşkil ediyor.  Çünkü henüz Avustralya e-spor açısından gelişmiş bir ülke değil. LG Dire Wolves’un sahibi David Harris’in yaptığı açıklamada ise e-spor konusunda bir kaç yıl geride olduklarını, uluslararası takımlarla rekabet etmenin zor olduğunu aktardı.

Ancak Sidney’de  yeni kurulan bu e-spor üssü ile birlikte Avustralya’nın bir kaç yıl içinde üst düzey liglerde mücadele edebileceği söyleniyor. Ülkemizde ise henüz böyle bir e-spor merkezi bulunmuyor. Ancak yeni takımlar kurulmaya başladı. Umarız biz de bu alanda yatırım yaparak devler arasında yer alabiliriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir