Kategoriler
Mobil

Google Pixel 2 detayları ortaya çıktı

Çalışmasına hızlı bir şekilde devam edilen Gooolge’ın yeni telefon modeli olan Google Pixel 2 için yeni detaylar gelmeye başladı. İşte çok merak edilen Google Pixel için teknik detayları!

Son zamanlarda Google’ın haşır neşir olduğu yeni telefon modeli olan Pixel 2 tanıtılmasına bir aydan bile az kısa süre kalmışken telefon hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu zamana kadar Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL hakkında çok sayıda sızıntı haberler servis edildi. Çok merak edilen konulardan biri ise  Pixel 2 teknik detayları gün içerisinde gelen bilgiyle ortaya çıkmış oldu.

Google Pixel 2 hakkında yeni detaylar!

Edinilen bilgiye göre telefonun suya toza karşı dayanıklı olabileceği konusunda iddialı  Google, Pixel 2 için IP68 sertifikasını alarak bunu kanıtlar nitelikte. Bu arada Pixel 2‘de akıllı telefonları olmazsa olmazı haline gelen OIS (Optik görüntü sabitleme) teknolojisini kullanmak yerine EIS kullanacak. Bu özelliğin asıl amacı ham videoların kayıt esnasında işleyerek kayıt altına alıyor ayrıca elektronik görüntü sabitleme özelliğinide kullanıyor.

Üstelik Google’ın yeni göz bebeği olan Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle Google’ın Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerine gelmesi söz konusu ve cihazda her zaman açık bir şekilde kalacak olan ambiyans ışığının yer aldığını da bilmenizi isterim.

Son olarak 3.5mm’lik kulaklık girişi bir önceki Pixel modellerinde bir çok eleştiriye mağruz kaldığından dolayı, Google Pixel 2 modelinde ücretsiz olarak kutudan çıkması beklenilen USB-C’den 3.5mm jak girişine dönüştüren sürpriz bir hediyeyi hazırladığını da belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir