Kategoriler
Mobil Oyun

Galaxy Note8’in Yüz Tanıma Özelliği kullanılmıyor

Samsung’un daha yeni piyasalara çıkramış olduğu  Galaxy Note8’in yeni sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı Yüz Tanıma Güney Koreli şirket Galaxy Note8’in resmi tanıtımını yapmıştı. Ama şu varki kullanıcıları üzecek bir haber daha ortaya çıktı. Samsung Galaxy Note8’in Yüz Tanıma özelliğinde bir açığını olduğunu kısa bir video ile ortaya koydular. Aslında bu durum Samsung için ise bu olaylardan hiç ders almamış gibi görünüyor. Şirket, Nisan ayında duyurduğu Galaxy S8 modeli ile de aynı sorunları  gündem olmuştu ancak görünen o ki Güney Kore merkezli üretici bu durumu duymazdan gelmiş gibi görünüyor.

Gelen bilgilere göre Geliştirici olan Mel Tajon, Galaxy S8’de olduğu gibi Galaxy Note8’de de fotoğrafla Galaxy Note8’in Yüz Tanıma özelliğindeki gibi verdik duvarını aşmayı başardı. Mel Tajon, yayınladığı bir video ile Galaxy Note8’in kilidinin nasıl açıldığını başka bir fotoğraf kullanarak yüz tanıma özelliğinin kolayca açıldığını gösterdi. Buda Samsung’un yine bir hata yaptığını ortaya çıkarıyor.

Mel Tajon yapmış olduğu açıklamada Galaxy Note8’in Yüz Tanıma güvenliğinin, sosyal medya hesaplarının profil resimleri veya başaka bir fotoğraf kullanarak ta kolayca açıldığını söylüyor. Fakat bu konu ile ilgili Samsun tarafından herhangi bir açıklama gelmedi Bizi takip etmeye devam edin Teknolojihaberim.net.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir