Kategoriler
Mobil

Apple Kimliğimi-Apple Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ?

Apple Kimliğimi – Apple Şifremi Unuttum diyenlerdenseniz yapmanız gerekenleri sizlere anlatacağız. Apple kullanıcılarının özellikle İphone kullanıcıları genelde şifrelerini unutuyorlar. Şifreyi unuttuktan sonra ise eğer elinde geri almak için bilgiler yok ise telefonu açmak pek mümkün olmuyor. Bu yüzden önce kesinlikle şifrenizi unutmamaya ve şifrenizi yeniden oluşturabilmek için gerekli güvenlik bilgilerinizi tanımlamaya dikkat edin. Güncel telefonunuzu ve e-posta adresinizi geri almak için tanımlamanızı öneriyoruz.

1- Apple şifrenizi bulma yöntemi :

Öncelikle Apple şifrenizi bulmak için Google’a “Apple Kimliğini bulma” yazın ve Apple’ın resmi sitesine girin. Burada yapmanız gereken şifremi unuttum diyerek gerekli bilgilerinizi girip, geri almaya çalışmak. Ancak burada başarılı olamazsanız başka bir yöntem deneyeceğiz. Bu yöntem ile şifresini alamayan arkadaşlar için 2. yönteme geçiyoruz.

2- Yeni Apple Kimliği Oluşturmak :

Arkadaşlar normal yollarla şifresini alamayan arkadaşlar bu yöntemi deneyebilirler. Ancak bu yöntem bazı riskleri barındırıyor. O yüzden dikkatli hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Yapmanız gerekenleri sırayla uygulayın lütfen. Öncelikle ilk yöntemde anlattığımız ” Apple Kimliğim” sayfasına giriş yapıyoruz. Burada kendimize ” yeni bir hesap açacağız” lütfen bu işlemde girdiğiniz bilgileri bir kenara not edin yoksa unutursanız başka şansınız kalmayabilir. Yeni hesabınızı aldıktan sonra telefonunuzdan veya İpad’inizden Ayarlar > iCloud > En alt kısımdaki “Çıkış Yap” seçeneğine tıklıyoruz. Burada bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Yapmanız gereken ” Hesabınızdan çıkış yaparsanız” şeklinde olan uyarıya ” Çıkış Yap” diyerek devam ediniz. Bu adımdan sonra dikkatli olmanızı öneriyorum. Hata yapmanız durumunda bütün bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Gelen uyarı ekranında “iPhone’umda Tut”  seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra İcloud’dan çıkış yapacaksınız zaten. Şimdi yapmamız gerekenlerden bir tanesi İTunes ve Apple Store’dan çıkış yapmak olacak.  Ayarlar > iTunes ve Apple Store > Üst ksımdaki Apple Kimliği…alanına tıklayın. Çıkan uyarı ekranından “Çıkış Yap” diyoruz.  Daha sonra itunes ve Apple Store hesaplarınıza yeni kimliğiniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Bu adımda başarılı olamayan arkadaşlar için başka bir yöntemden daha bahsedeceğiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Konu hakkında aklına takılan olursa yorum yazabilirler. Ekibimiz yorumlara dönüş yapacaktır.

“Apple Kimliğimi-Apple Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ?” için 4 yanıt

Yazımızda anlattığımız şifreyi yeniden alma yöntemlerini denediniz mi ?

[…] Eğer ben büyük boyutlarda iPhone modeline bir türlü alışamadım, ben küçük telefonları seviyorum derseniz halen popüler olan iPhone SE modelini sizlere öneririz. Performans bakımından  hemen hemen İphone 6s modeli ile aynı olduğunu söylemek mümkün. Peki iPhone SE modelinin fiyatı nedir ? Yine internette yaptığımız araştırmada İphone SE’nin  fiyatı 1800 TL‘den başlıyor arkadaşlar.  Şimdiye kadar size iki modeli önerdik. Eğer Apple almak istiyorsanız bu iki modelden daha düşük bir modeli almayın. Yani 5 ve 5s gibi modellerden uzak durun. İphone 5’in güncellemesi bu yıl itibari ile sona erdi. İphone 5s’in ise 2018 itibari ile güncellemesi sona erecek. Apple bu modelden de desteğini çekecek. Ancak SE ve 6s alırsanız rahat 3 yıl daha güncelleme alırsınız. 3 yıl kullanılacak bir telefon için de 2000 TL civarında bir harcama yapmak doğru bir karar olarak görülebilir. Tabi telefonu düşürmediğiniz ve şifresini unutmadığınız sürece. Çünkü  şifresini unutan kişiler bir daha kullanamama riski ile karşı karşıyalar. Eğer böyle bir soruna yaşarsanız Apple şifremi unuttum ne yapabilirim ? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir