Kategoriler
İnceleme Oyun

Star Wars Battlefront 2 oyun incelemesi

 Star Wars Battlefront 2 oyunu incelemesi için sizlerle birlikteyiz. Oyun hakkında genel değerlendirmeleri sizlere sunmaya çalışacağız. Yazımızı okuduktan sonra oyunu alıp almamanıza karar vermek sizlere kalıyor tabi. Şimdi oyunumuzu genel hatları ile anlatmaya çalışalım.

Oyunumuzun hikayesinden başlayacak olursak, çok oyuncu modu bulunuyor. Bunu klasik savaş oyunlarında bulunan mod gibi düşünebilirsiniz.  Oyunda sahip olduğumuz karakterden bahsedecek olursak Inferno Squad‘ın lideri olan  Iden Versio, Luke Skywalker, Han Solo gibi karakterler mevcut arkadaşlar.  Şundan bahsetmek gerekiyor sanırım, hikaye modunda istediğiniz karakteri seçmeniz mümkün. Oyun tema itibariyle yapılması gerekenleri bizlere anlatıyor.

Bugüne kadar incelediğimiz oyunlar arasında en iyi grafiklere sahip olan oyun diyebiliriz. Geçtiğimiz yazılarda Horizon The Frozen Wilds Oyunu‘nu inceleme fırsatı bulmuştuk. Burada ki grafiklerden bile daha iyi diyebiliriz.  Oyun renkler açısından oldukça iyi durumda. Bu da oyuna bir canlılık katıyor. Oyunun atmosferine kapılmanıza neden oluyor diyebiliriz. Animasyonlar açısından karakterler çok canlı duruyor. Bazı efektlerde yaşanan sıkıntılar olmasa oyumuz kesinlikle tam puan olabilirdi. Bazı sorunlar derken, çoklu oyunda patlama anlarında biraz zamanımızı çalıyor.  Bu da oyunu yavaşlatıyor diyebiliriz.

Oyunun oynanışı hakkında biraz sizleri bilgilendirecek olursak, herkes istediği karakteri alıp oyuna giremiyor. Oyun için ödeme yapanlar para vermeyen oyunculara ziyade daha iyi bir karakter ile oynuyor. İyi bir karakteri de oyunda daha fazla çabalayarak öldürmemiz mümkün oluyor. Bu arada oyunda dört sınıf bulunuyor. Topladığınız puanlara göre karakter değiştirebiliyorsunuz.

Bu sınıflar hakkında bilgilendirme yapacak olursak, Galactic Assault ve Strike modlarında Assault, Heavy, Specialist ve Officer olmak üzere dört sınıf, 2.000 puan toplayınca Resistance, Rebellion ve Republic’de Rocket Trooper, 3.000 puan toplayınca Wookie oluyorsunuz. First Order, Empire ve Separatist’lerde  2.000 puana Rocket Trooper, 3.000 puana ise Flametrooper olma şansınız var. Burada istediğiniz karakteri seçerek oyuna devam edebilirsiniz. Oyun hakkında genel bilgilendirme böyleydi. Umarız bu bilgiler işinize yarar. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir