Kategoriler
Teknoloji

Güney Koreli Hyosung ATM’de Bitcoin desteği sunacak

Güney Koreli Hyosung  firması ATM’lerde Bitcoin desteği sunacağını açıkladı. Dünyanın önemli ATM üreticilerinden biri olan şirket, ürettiği ATM’lerde Bitcoin alınıp satılabileceğini duyurdu.

Dünya gündeminden düşmeyen Bitcoin haberlerine bir yenisi daha eklendi. Dünyanın bir numaralı ATM üreticisinin Bitcoin desteği sunacağı açıklandı. Geçtğimiz hafta itibari ile 8000 dolar bandına ulaşan dijital para, bir çok yatırımcı tarafından kullanılıyor. Hal böyle olunca ATM üreticileri de müşteri memnuniyeti açısından bu konuya el attılar ve destek vermeye başladılar.

Bitcoin’i dünya genelinde yayma çalışmaları hızla sürerken, Güney Koreli Hyosung  şirketi bu konuda bir adım attı. Dünya genelinde hizmet veren şirketin dünya genelinde yaklaşık olarak  500 bin adet ATM’si bulunuyor. Türkiye’de ise çalışmalarını Protem şirketi ile sürdürüyorlar. Hyosung şirketinde yapılan açıklamaya göre Bitcoin’in ATM’lerde alım ve satımını entegre etmek için ABD’nin Fintech şirketi Just Cush ile birlikte çalışacaklar.  Hyosung şirketinin Güney Kore’de 25 binden fazla çalışanı  olduğu biliniyor.

Bitcoin’e yapılan yatırımların büyüklüğü bir çok finans uzmanı tarafından tehlikeli olarak adlandırılırken, yatırımlar artmaya devam ediyor. Her geçen gün büyüyen bu akımın nasıl bir hal alacağı ise tam olarak bilinmiyor.Bitcoin’e ilk yatırım yapanlar ise şu anda milyon dolar kazanmış durumdalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir