Kategoriler
Teknoloji

Intel XMM 8000 5G modem serisini tanıttı

Intel XMM 8000 5G modem serisinin tanıtımını yaptı. Intel’in yaptığı tanıtımda 5G radyo (5G NR) multi-mode ve  Intel XMM 7660 modelini kullanıcılara duyurdu. Bu modellerin 2019 yılında kullanıma sunulması bekleniyor.
Sektörün önemli şirketlerinden biri olan  Intel 5G alt yapısı ile hızlı aktarım yapacak olan yeni modemlerinin tanıtımını yaptı. Intel’in bu modemleri 2019 yılında cihazlara entegre olacak. Intel XMM 8000 serisi modem 5G multi- mode sınıfı modelleri içinde barındırıyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı XMM 7560 modeminin ise gigabit sınfı hıza ulaştığı Intel tarafından açıklandı.

Intel tarafından üretilen  XMM 8060 modemi ise ticari amaçla kullanılacak. Bu modem 2G,3G (CDMA dahil) ve 4G modemler için multi-mode için destek sunacak ayrıca 5G alt yapısı bulunan cihazların ise işleyişini hızlandıracak. Intel tarafından duyurulan bu cihazların daha da geliştirilerek 2019’da kullanıcılara sunulması bekleniyor. İnternet alt yapısı gelişen ülkelere göre modemlerin de buna uyumlu hale gelmesi oldukça önemli. Intel’de buna uyum sağlamak amacıyla destekleyici modemler üretiyor.  Modemler kullanıma sunulduğunda sizlere detaylı tanıtım yapacağız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir