Kategoriler
Teknoloji

Alibaba Ceo’su Jack Ma’nın başarılı olmak için tavsiyeleri

Alibaba Ceo’su Jack Ma tavsiyeleri bu aralar yine gündemde yer almaya başladı. Alibaba dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri. Son zamanlarda da oldukça popüler. Çin’li şirket hızla büyüyerek tüm ülkelerde teknoloji severler tarafından tanınıyor.

Alibaba Ceo’su Jack Ma ise başarılı olmanın sırlarını bir çok kez dile getirdi. Kendisinin hayatı boyunca hep reddedildiğini, ancak hiçbir zaman vazgeçmediğini anlatıyor. İnsanların beden büyümesinin durabileceğini, ancak zihinsel açıdan büyümenin durmayacağını söylüyor. Hayatı boyunca KFC’ye, polisliğe, Harvard Üniversitesi’ne defalarca başvuru yaptığını ve hep red aldığını bir çok konuşmasında dile getirdi.

Alibaba’nın başarılı olmasının bir nedeninin kadın çalışanlara sahip olması olduğunu söyleyen Jack Ma, şirketin %47’sinin kadın çalışanlardan oluştuğunu belirtiyor. İnsanların kendine güvenmesi gerektiğini, Ali Pay’ı bulduğunda bir çok kişinin kendisine ” aptalca fikir” dediğini ve şu anda Ali Pay’ın 800 milyon kullanıcısı olduğunu söylüyor. İnsanların dünyayı değiştirmek yerine kendilerini değiştirmelerini söyleyen Jack Ma, bunun daha önemli ve kolay olduğunu söylüyor.

Jack Ma tarafından yapılan bu açıklamaların oldukça önemli olduğunu biliyoruz.  Jack Ma bizlere hayatta vazgeçmemek gerektiğini, çabalamayı bırakmak yerine yeni fikirler üretmemiz gerektiğini yenilikçi düşüncelerle anlatıyor. İşte Jack Ma’nın konuşmasından bir kesit;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir