Kategoriler
Teknoloji

Bilim insanlarına göre insanlar uzaydan gelmiş

Birçok bilim adamının yaptığı araştırmalara göre insanları yaratan maddelerin patlayan bir süpernova sayesinde üretildiği söylenmektedir.

Bilimsel araştırmacılar görevleri gereği Uzay içerisinde sadece dünyada canlı yaşamın nasıl olduğunu sürekli araştırma halindedirler. Birçok araştırmacı yaşamın Venüs’te başladığını öne sürerken bir başka bilim adamı ise yaşamın Mars’ta başladığını söylemektedir. Peki, dünya üzerindeki güneş bu galaksiye nasıl geldi ve nasıl oluştu?

Samanyolu Galaksiden Dünyaya

Bilim adamlarının araştırmaların göre Samanyolu galaksileri sürekli bir alışveriş içerisinde bulunuyor. Dolayısıyla kemiğimizi ve daha birçok organımızı yaratan maddeler Samanyolu galaksiden buraya geldiği yönündedir. Evren ilk patladığı saniye sonrasından bu güne çok yeni galaksi sistemleri ve yıldız sistemleri oluşmuştur. Daha sonra bu maddeler tek tek patlayarak yok oldular.

Bizleri Oluşturan Maddeler Bilinmiyor

Buradaki en önemli detay ise, enerji ne olursa olsun kesinlikle kaybolmaz. Sadece isim olarak yer değiştirir. Araştırmacıların bizleri oluşturan maddelerin tam olarak nereden geldiğini bilmiyor.

 

Yalnız yaptıkları araştırmalar ile bizlere tahminlerde bulunuyorlar. Sonuç sebep her ne olursa olsun bilinen tek şey var oda şöyle; evrenin doğduğu zamandan beri enerji hep aynı kalmıştır. Sadece şekil değiştirdiği bilim adamlarınca tespit edilerek ispatlanmıştır.

Dolayısıyla bu sonuç ile yola çıkarsak bizlere çok uzak gelen patlamalarda atomlarımız bulunuyor. Seneler önce 60 milyon yıllık dinozor fosillerini birçoğumuz merak ediyoruz. Bilim adamlarının en belirgin özelliği gözlem içerisinde olmalarıdır. Sürekli gözlem halinde olmaları kendileri açısından birçok şey gözlemekle başlar cevabıyla yanıt bulmaktadır. Yalnız gözlem yapmak o kadar kolay bir iş değildir. Gözlem yapmak sadece bir nesneye ve bir duruma göz ile bakmak manasını taşımaz. Mutlaka görmek ile bakmak arasında fark var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir