Kategoriler
Yazılım

Windows 10’da olan büyük tasarımsal değişiklikler Xbox’a geliyor

Microsoft Firması, Windows 10’u için geliştirmiş olduğu Fluent dizaynı Xbox için de getirme kararı aldı. Microsoft şu an Fluent dizaynını Xbox için de test etmeye başladı.

Xbox geliştiricisine üye olan tüm bilgisayar kullanıcıları, sabah saat 6 itibariyle Xbox sürümünün alfa kısmına erişim sağlayabilecekler. Microsoft yapmış olduğu bu son yenilikle beraber ev, iş yeri, ofis, okul ve oyunlar arasında daha hızlı gezinti yapmanızı sağlıyor. Böylelikle boşa geçireceğiniz vaktiniz daha kaliteli ve güzel bir şekilde geçiyor.

Tasarım Ayrıntıları

Yeni dizaynda tüm sekmeler yatay olarak dizilmiş. Bu sayede sol bölüm ile sekmeler arasında çok daha kolay geçiş yapılabiliyor. Bu sayede kullanım anında zamandan da tasarruf sağlanıyor. Başarılar, grupsal etkinlikleri, arkadaşlar, Oturum açma ya da kapama, ana sayfa, profil fotoları, iletiler, güncellenen yeni rehberin birer parçasını oluşturur hale gelmiş. Bu sebeple bütün etkinliklerinize bir seferde ulaşabilmeniz için rehbere başvurmanız yeterli oluyor. Güncellemeyle beraber gelen belki de en önemli husus ana sayfanın arayüzü olmuştur. Kullanıcılar Fluent dizaynını istedikleri gibi özelleştirebilme özgürlüğüne sahipler. Örneğin, en fazla mesaj gelen kişileri ana sayfaya etiketleyebilirsiniz. Ana sayfada yer alan oyunlar kısımlarında arkadaşlarınızın en son hangi oyunları ne zaman oynadıklarını da görebileceksiniz.

Ekstra Gelen Özellikler

Bu özelliklere ek olarak geri bildirim de eklendi. Artık ekranı sayfaya kullanarak yorumları okuyabilir, rahatlıkla gezinebilir, arkadaşlarınızın profillerine bakabilir ve oyunları gezinebilirsiniz. Sadece Xbox değil aynı zamanda Windows 10’daki Xbox’ın da arayüzünde değişikliklere gidiliyor.

xbox

Oyun modlarını artık oynadığınız oyuna göre değiştirip devre dışında bırakabiliyorsunuz. Microsoft gelecek planları arasına Xbox One, Windows 10, Mixer gibi sistemler içinde yeni değişiklikler planladığını açıkladı.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir