Kategoriler
Yazılım

Windows 10 Nasıl Güvenli Modda Başlatılır?

Windows 10 nasıl güvenli modda başlatılır? Bu yazımızda bunu açıklıyoruz.

Windows işletim sistemi hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor. Ancak çoğu kullanıcı Windows hususunda önemli bazı şeyleri bilmiyor. Mesela güvenli mod hususu esasen son derece önemli bir husus ve pek çok kullanıcı, Windows`u nasıl güvenli modda çalıştıracağını bilmemekte. İşte bu yazımızda bu konu ile ilgili pratik bilgiler vereceğiz.

WİNDOWS`U GÜVENLİ MODDA ÇALIŞTIRMAK

Windows 10 işletim sistemini güvenli modda çalıştırabilmek için `Komut İstemi` isimli paneli açın. Ardından komut satırına şu ifadeleri ekleyip shutdown /r /o ardından da klavyenizin `Enter` tuşuna bir defa basın. Bunu yaptığınızda sisteminiz yeniden başlatılacaktır ve ardından cihazınız gelişmiş seçenekler ekranında açılacaktır. Buradan da Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat adımlarını takip ediniz. İşlem bu kadar. Windows 10 işletim sisteminiz güvenli modda açılmış olacak.

Eğer bu size biraz uzun geldiyse Başlat > Aç-Kapa adımlarını takip ediniz ve ‘Yeniden Başlat’ yazısına tıklarken klavyenizin ‘Shift’ tuşuna da basılı tutunuz. Bu şekilde bilgisayarınız yeniden başlatıldığında gelişmiş seçeneklere dönecektir yani yukarıdaki kodu her defasında komut istemine yazmanız gerekmeyecektir. İki yöntemden dilediğinizi kullanabilirsiniz sisteminize bir zararı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir