Kategoriler
Yazılım

Windows 10 Güncellemelerini Önceden Yükleyin

Microsoft, yeni Windows sürümünü test ediyor. Bunun için de gönüllü kullanıcılardan ufak hataların olduğu sürümleri yüklemelerini istiyor. Bu kullanıcılar haftada 2 adetten fazla güncelleme alıyor ve bu kişiler Insider kullanıcıları olarak tanınıyor.

Bu test programı dâhilinde gelen güncellemeler sayesinde pek çok özellikten ilk sizin haberiniz oluyor. Ancak henüz çok yeni olduğu için güzel yönleri olduğu gibi kötü yönleri de bulunuyor. Bu sürümlerin en kötü tarafı bilgisayarda donma, kasma ve hatta kimi zaman çökme gibi durumlara yol açabiliyor olması. İsteyen kişiler Windows 10 güncellemelerini yükleyerek yenilikleri keşfedebilirler.

Windows 10 Insider Programı Nasıl Yükleniyor?

insider.windows.com adresi üzerinden outlook hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise “Ayarlar” bölümüne tıklayın. Bu bölümde yer alan “Güncelleştirme ve Güvenlik” bölümünü takip edin. Bu bölümde “Windows Insider Programı” yer alıyor. Bu kısımda da ” Bir Windows Insider hesabı bağlayın ” kısmını tercih edin. Bu işlemlerden sonra son adıma gelmiş oluyorsunuz. Outlook hesabınızı bağladığınız zaman siz de artık bir Insider oluyorsunuz.

Güncellemeler hakkında her türlü bilgiyi önceden alabiliyorsunuz. Kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu şey çok fazla bildirim almaları oluyor. Bu durum için de geçici duraklatma ve yavaşlatma seçenekleri ile bu bildirimleri yavaşlatıp durdurabiliyorsunuz. Eğer güncellemeden memnun kalmaz ve bilgisayarınızda çeşitli kasmalar olursa da eski sürüme dönüş şansınız bulunuyor.

Insider Programı’nın amacı yazılımsal sorunları tespit edebilmek ve Windows sürümünün açıklarını kullanıcılar aracılığı ile geri bildirim sistemi sayesinde öğrenmek. Sizler de yeni sürümleri merak ediyorsanız bu programa dâhil olabiliyorsunuz. Programa ücretsiz bir şekilde dâhil olabilirsiniz. Bu sayede de pek çok yeniliği çok önceden görebilirsiniz ve bu yeniliklere sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir