Kategoriler
Sosyal

Snapchat Zarar Etmeye Başladı

Son zamanların en çok konuşulan uygulamalarından biri olan Snapcaht uygulama olarak hala milyonlarca kullanıcıya hitap edip kar elde ediyor. Firma ilk açıldığı günden beri uygulama dışında birçok farklı çalışması ile adından söz ettiriyor.

Snapchat’in bir ürünü de hacri giyilebilen teknolojilerden Spectacles gözlükleri. Farklı tasarımı ve özellikleri ile ilk günden bir rağbet görülse de son çeyrekte snapchat tarafından yapılan açıklamalar artık Spetacles’in eski rağbeti görmediği üzerine. Ekonomi platformlar ile paylaşılan bilgiler doğrultusunda Snapchat ilk çeyrek gözlüklerden elde ettiği kar son çeyrekte yüzde 30 35 gibi bir oranda düşüşte. Firmanın daha çok kullan at amaçlı ürettiği ürün yaklaşık 130 dolar gibi bir rakam ile alıcı bekliyor. Firmanın bu verileri birçok şeyi söylenmesine neden oldu. Farklı taktiklerin stratejilerin firma tarafından yapılmaya çalışıldığı atılan iddialar arasında.

Snap’in Amacı Farklı Olabilir

Spectacles gözlükleri ile ilgili firma yetkilileri sürekli karın gittiğini beklentilerinin gerisinde kaldığını iddia etse de Snap’in bu durum için farklı bir şeyler düşündüğü söyleniyor. Yetkililerin kesin bir şey söylemediği gözlükler için en akla yakın iddialardan biri Snap’in gözlükten şirket anlamında mali bir katkı beklemediği beklentilerinin tamamen Snap uygulamasının popülerliğini arttırmak için olduğu ile ilgili. Yayılma politikasının bir parçası olarak bu gözlükleri gördüğü iddiası Snapchat’in birçok kişi için çok inandırıcı bir durum. Bu inandırıcılıkta firmanın açıklama olarak şu anda karlarının olmadığı gelecek içinde aynı şekilde olacağını düşündüklerini söylemesinden geliyor.

Snap’in Satış Noktaları Artıyor

Firma açıklamaları, eldeki verilere göre karlı bir şirket olmayan Spectacles firma tarafında gözden çıkarıldığı gibi algılatıyor. Buna karşın firma birçok satış notası ile hala yayılmaya devam ediyor. Kullan at konseptinde otomatlarda satışa sunulan gözlükler hızlı bir şekilde online mağzalarda Amerika’nın birçok önemli mağazasında satışına başlatıldı.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir