Kategoriler
Yazılım

Tarayıcınızda skype kullanın

Zamanında MSN Messenger’in yakaladığı popülerliği maalesef başka bir masa üstü sohbet programı yakalayamadı. Whatsapp, Telegram, Facebook Messenger gibi programların tarayıcıda da çalışıyor olması ve haliyle ekstra bir program indirmeye gerek kalmıyor olması Skype’ı biraz gölgede bıraktı. Bunun farkında olan Skype yeni özelliği ile artık tarayıcılarda da çalışmaya başladı.

Skype Hangi Tarayıcılarda Çalışıyor?

Skype şuanda Windows’da İnternet Explorer 9 ve üstü, Firefox, Chrome , MAC’de ise yine Firefox, Chrome ve Safari tarayıcılarda çalışıyor. Fakat hala masa üstü uygulamanın verdiği performansa erişmiş değil ve Beta sürümünde.

Skype Tarayıcıda Nasıl Kullanılır?

Skype kullanmak için önce bir Microsoft hesabı açmamız gerekiyor. Misrosoft hesabımız varsa web.skype.com/tr adresine tıkladığımızda, yukarıdaki tarayıcıları da kullanıyorsak kolayca Skype web uygulamasına girmiş oluruz.

Skype Masaüstü Programının Artıları Neler?

Tarayıcıdan bağımsız çalışması ve web uygulamasının henüz Beta sürümünde olması masaüstü programını bir adım öne taşıyor. Ekran paylaşımı gibi özellikler masaüstü programını bir adım öne geçiriyor.

Tarayıcıda Skype Kullanmanın Avantajları Neler?

Başka bir bilgiyar kullandığınızda ve Skype programı yüklü değilse bile tarayıcıdan hızlıca Skype’a bağlanıp iletişiminizi sürdürebilirsiniz. Açıkçası biz devamlı Skype kullanıcılarının masaüstü programını kullanmaya devam edeceklerini düşünüyoruz.

Microsoft Hesabı Nasıl Açılır?

Microsoft.com/tr-tr/account adresine gidip Microsoft hesabı açarak bir çok uygulamadan tek hesapla faydalanabilirsiniz. Fakat nasıl Google, google hesabı açmanız için kendi hizmeti olan Gmail e-posta kullanmanızı istiyorsa, Microsoft da hesap açmanız için Outlook e-mail kullanmanızı istiyor. Bu yüzden ilk adımınız Outlook E-posta açmak olmalıdır.

Outlook Hesabı açmak için yine aynı sayfadan hesap oluştur butonuna tıklayarak hem e-posta hem de microsoft hizmetlerinden yararlanmak için Outlook hesabınızı açabilirsiniz.

Google ile bir çeşit yarış halinde olan Microsoft hizmetleri her gün gelişiyor. Fakat Google nasıl ki Google Hangout kullanımını Whatsapp ve Facebook Messenger’in önüne geçiremediyse, Microsoft’un da Skype kullanımında sıradışı bir başarıya imza atması zor görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir