Kategoriler
Yazılım

Spotify Apple Bilgisayarlarda Çalışmıyor

Son dönemlerde telefonlarda ve bilgisayarlarda kendine oldukça kullanıcı toplayan müzik programları, kullanıcılara binlerce sanatçıdan binlerce şarkı imkanını en yüksek kalite aralığında sunmaktaydı. Bu programların en başarılısı ise Spofity adıyla kurulan müzik programıdır. Program kişilere müzik listesi oluşturma, sanatçılara ait en son ve en popüler şarkıları dinleme imkanı tanımaktadır.

Apple Program Yazılımını İstemiyor

Apple cihazlarda son derece stabil çalışan uygulama, son güncelleme ile beraber Apple cihazlarında bulunan Safari internet sağlayıcısı ile girişi engellenmiştir. Spotify firmasından yapılan açıklamaya göre son güncelleme ile beraber, müziklerini korumak ve kopyalanmasını engellemek için kullanılan yazılımın, Apple firması tarafından istenmediği bu yüzden kullanıcıların erişemediği belirtilmiştir.

Yazılım Zarar Vermiyor

Widevine isimli yazılım, spofity sitesinin güvenliğini sağlayan en önemli yazılımlardan biridir. Bu yazılımı kendi cihazları içine sokmak istemeyen Apple firması, neden böyle bir karar aldığı yönünde bir açıklamada bulunmadı. Spofity yetkililerine göre, yazılımın herhangi bir zarar veya başka bir amacı olmadığı, yazılımın zararsız olduğunu belirttiler. Şu anda girilmeyen Spofity ne zaman aktif olacağı ise henüz bilinmemektedir.

Apple Cihazlarında Açmanın Diğer Yolları

Bu durumda Apple cihazlarında sadece Safari internet sağlayıcısı aracılığıyla programa girilememektedir. Eğer bir iPhone, Macbook, iPad gibi cihazlarınız varsa programa girmenin birinci yolu, programı App Store’dan indirmek olacaktır. Diğer bir yöntemi ise cihazınıza Google Chrome internet sağlayıcısını indirerek bu yöntemle girmek olacaktır. Bu yöntemler Spofity programını sorunsuz şekilde çalıştırmaktadır.

Sorun Ne Zaman Çözülecek?

Bu konu ile ilgili açıklamaya yapmaktan kaçınan şirketin bu yönlü çalışmalar yapıldığı bilinmektedir. Widevine adlı yazılı istemeyen Apple karşı, bu yazılımı Apple cihazlarını etkilemeyecek şekilde çalıştırana kadar girişlerin sağlanamayacağı bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir