Kategoriler
Nasıl yapılır

Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple telefon kullanıyorsunuz ve Touch ID sorunu yaşıyorsanız, çalışmıyorsa veya görevini yerine getirmiyorsa aşağıda yazan yöntemleri deneyerek Touch ID’nizi yeniden çalışır hale getirebilirsiniz.

Apple cihazların parmak izi algılayıcı uygulaması, iPhone 5S model telefondan sonra piyasaya sürülen akıllı telefonlarda, iPad, iPad Air 2, iPad mini 2 ve yeni çıkan tüm modellerde yer alıyor. Cihazlarda yer alan parmak izi okuyucusu uygulamasının çalışmamasına yol açan bir çok sebep olabilir. Dokunmatik ekrana ıslak, yağlı yada kirli parmakla dokunduğunuz takdirde geç cevap verebilir veya hiç cevapta vermeyebilir. Ayrıca cilt bakımınız için kullandığınız nemlendirici kremler, yağlar yada terlemeniz telefonunuzun doğru çalışmamasına sebep olur. Eğer problem bu sebeplerden kaynaklanıyorsa cihazın ekranını LCD temizleme malzemesi ile temizlemek problemi ortadan kaldıracaktır. Eğer ki problem yukarıdaki sebeplerden kaynaklanmıyor ise Apple Touch ID’sini sıfırlamak yani tekrar ayarlamanız gerekir, Touch ID sorunu nasıl çözülür? sorusunun cevabını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Touch ID Nasıl Ayarlanır?

1-) Kullandığınız iPhone yada iPad’inizin ekranında yer alan ayarlar kısmının altında yer alan Touch ID kısmına gelin ve soracağı parolayı doğru bir şekilde girin.

2-) Hangi parmağın izinde problem varsa o parmak izini işaretleyip seçin ve parmak izini sil kısmına tıklayın.

3-) Yeni parmak izi belirlemek için parmak izi ekle kısmını seçin.

4-) Yönergelerin sizi yönlendirdiği şekilde ekrana parmağınızı dokundurarak kısa süreli bir titreşim hissedene kadar parmağınızı ekrandan çekmeyin.

5-) Parmak izi tanımlama tamamlandığında devam seçeneğini seçin ve ekranı kapatıp dokunmatiği test edin.

Dikkat edilmesi gereken nokta: Eğer ki parmak izi okuyucu uygulaması halen çalışmıyorsa telefonunuzu sıfırlamayı deneyin. Sıfırlama işlemi işe yaramadığı takdirde telefonunuzu teknik servise gönderip uzman teknikerlere teslim etmekten başka bir seçeneğiniz maalesef yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir