Kategoriler
Donanım Haberleri

Toshiba yoga bölümünü Apple Almaya kararlı

Toshiba’nın yoga bölümü artık bir yılan hikayesi olmaya başladı. Tam olarak bir yıldan beri satamamasına artık son noktayı Apple vuracak gibi görünüyor.

Apple ise şirketle anlaşabilmek için tam olarak 22 milyar dolar önerisinde bulundular tabi sizlerle bunu ayrıntısını açıklayalım. Western Digital ile olan anlaşmazlığını bir türlü çözemediği için elinden bir türlü çıkaramayan Toshiba satmadığı için ise her geçen gün teklifler biraz daha artmaya başladı ve satışa herkes katılmak için elinden geleni yapıyor.

Olay ise alıcının çok olaması  fakat bakıldığı zaman ise çözümün olmaması gerçekten iyi bir sonuç değil Fakat bu sektörde çok büyük bir yere sahip olan Toshiba ise yükselişini her zamanki gibi sürdürmeye devam ediyor.

Toshiba maddi sıkıntılar çekiyor

Diğer bir olay ise Westinghouse iştirakinin nükleer enerji sektöründe 9 milyar doları batırması işleri bir anda tersine çevirdi. Bu sıkıntılar ise kaçınılmaz oldu. Toshiba geçen mali yılda zararını açıklamıştı ve bu yüzden Toshiba için acil nakit ihtiyacı olduğu için satışı hızlandırmak istiyor.

Apple’ın da dahil olduğu pek çok konsorsiyum var. Bunlardan en iddialısı SK Hynix, Apple, Toshiba, Bain Capital ve Japon yatırımcılardan oluşan başka bir konsorsiyum. Daha var Durumu yeniden gözden geçiren konsorsiyum teklifini 22.3 milyar dolara çıkardı.

Bain Capital liderliğindeki konsorsiyumun haricinde iki konsorsiyum daha var. Bir tanesi Foxconn liderliğinde Dell ve Kingston gibi devlerin katıldığı, diğeri ise yine Japon yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum. Şu an en yüksek teklifi Bain Capital ortaklığı verdi. Fakat Toshibanını ilk olarak kendi arasındaki anlaşmazlığı çözmüş olması lazım. Bizi takip etmeye devam edin

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir