Kategoriler
Yazılım

OnePlus 3 yeni batarya güncellemesi aldı

OnePlus 3 yeni batarya güncellemesi aldı ve yapılan açıklamaya göre bugün dağıtımına başlanacak olan OxygenOS 4.1.7 sürümü ile OnePlus 3 ve OnePlus 3T kullanıcıları cihazlarında önemli bir güncellemeye kavuşmuş olacak.

OnePlus firması tarafından verilen bilgiye göre bugün OnePlus 3 ve OnePlus 3T kullanıcıları yeni bir güncellemeye kavuşacak. Kullanıcılar açısından önemli olduğuna dikkat çekilirken gelen güncelleme ile cihazdaki bazı özellikler kırpılırken önemli bir batarya güçlendirmesini sağlamış olacak.

OxygenOS 4.1.7 sürümü ile gelen güncelleme ile akıllı cihazlardaki değişimler neler olacak. işte yeni güncelleme sürümü,

OxygenOS 4.1.7 

Bu güncelleme beraberinde bazı programların kaldırıldığı görülmekte. Tüm Android işletim sistemli akıllı telefonlarda Google’ın olmasını istediği Hangouts artık olmayacak. Dikkatimizi çeken önemli bir durum ise şu oldu eğer cihazda Hangouts uygulaması yüklü ise ve Play Store üzerinden güncelleme yaptı iseniz  OxygenOS 4.1.7 sürümü ile  gelen güncellemede Hangouts ortadan kalkmayacaktır.

Buradan anladığımız şu ki eğer OxygenOS 4.1.7 güncellemesini yapmadıysanız Hangouts uygulamasını kullanamayacaksınız. Hangouts uygulamasını kullanmaya devam etmek isterseniz OxygenOS 4.1.7 güncellemesini yapmadan önce mutlaka Hangouts uygulamasını güncellemeniz gerekecek.

Asıl güncelleme ile birlikte gelen önemli gelişme batarya konusundaki iyileştirme oldu. OnePlus 3 ve OnePlus 3T’nin batarya ömrü ile ilgili önemli gelişme olması kullanıcılarını memnun edecek.

Ek olarak belirtmemiz geren konu ise Ağustos ayı içerisinde Android işletim sistemi için yayımlanan güvenlik yamasının eklendiğini ve işletim sisteminin akıcılığının önemli ölçüde düzenlendiğini belirtelim. Bugün itibari ile güncellemeyi almak isteyen kullanıcıların ayar bölümünden işlemlerini gerçekleştirebileceklerini ancak güncellemeyi almanızın bir kaç gün süreceğinin de altını çizmeyi unutmayalım. Bilindiği üzere yayımlanan güncellemeler aynı anda tüm cihazlarda görülmeyebiliyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir