Kategoriler
Yazılım

Microsoft, Windows 10 Pro for Workstations duyurusunu yaptı

Microsoft, Windows 10 Pro for Workstations duyurusunu yaparak üst seviye donanımlar ile uğraş gösterenler için Windows 10 Pro  sürümünü açıkladı. Yeni Windows sürümü ile bir çok yenilik gelecek ve profesyonel donanımcılar için bir çok özelliği sunacak.

Profesyoneller için Windows 10 işletim sisteminin yeni sürümü Windows 10 Pro  iş istasyonları için kritik önem taşıyacak. Gelecek olan yeni sürüm Windows 10 Pro, ReFS (Resilient File System ” Esnek Dosya Sistemi ” ) ile beraberinde gelecek.

Windows 10 Pro Bir çok özelliğe sahip olacak

Profesyonel kullanıcılar gelen bu özellikle beraber veri kullanımını üst seviyelere taşıyabilecek, aynı zamanda veri kümelerini ölçekleye bilecek ve deformasyona karşı esneklikle özelliğini koruyabilecek. 4.7 zettabayt bölümler için kullanılabilen sürüm 256 TB değerindeki veri yöneten NTFS şemasına sahip.

(NVDIMM-N) kalıcı bellek desteği yanı sıra hızlı dosya dağıtımı özelliği SMB Direct ile 6 TB bellek üzeri üst donanımlara 4 işlemci ile destek sağlayabilecek. Intel Xeon ve AMD Opteron gibi üst seviye donanımlara tam destek veren Windows 10 Pro’yu Windows 10’dan ayıran özellik ise kullanılan sürümün 2 TB bellek yapısı ile 2 işlemci olmasında.

Üst seviye donanım kullanan profesyonel kullanıcılar için bu sürüme sahip olmak için Sonbahar aylarını beklemeleri gerekmektedir. Windows 10 Pro Sonbahar aylarında Fall Creators Güncellemesi ile birlikte gelecek. Güncelleme geldiğine sizi haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir