Kategoriler
Mobil

Xperia ZG Compact, Snapdragon 810 Geekbench Göründü

Sony, telefon pazarında Türkiye’de etkili olmasa da aysa tarafında gücünü koruyor. Beklenilen Xperia ZG Compact, Snapdragon 810 Geekbench özelliği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarındaki  rekabet hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Çin merkezli üreticilerin pazarda giderek artan satışları sonrası dev üreticileri artık tehdit  etmeye başladı ve pazarda rekabeti iyice kızdı Bu arada Sony  hiç beklenmedik bir şekilde son dönemde kendi satışlarında bir artma yaşandığını açıkladı.

Sony, Apple’ın iddialı modeller sunduğu küçük ekranlı akıllı telefon segmentinde, Compact Serisi modelleri ile dikkat çekiyor. Gerçi şirket yaklaşık iki yıldır yeni bir Compact modelini piyasaya sunması bekleniyordu fakat gelen son bilgiler, Sony’nin IFA 2017 Tüketici Elektroniği Fuarında yeni bir Compact modelinin sunacağının sinyallerini veriyor.

Xperia ZG Compact Geekbench sonuçları

Geekbench sonuçlarına göre, Snapdragon 810 yonga setine sahip Sony Xperia ZG Compact  site veri tabanında birden çok kaydının olduğunu bu cihazın sadece Xperia Z5 Compact olduğunu düşünebiliriz, ancak birileri yazılımla değişiklik yaparak cihazı Xperia ZG Compact olarak gösteriyor.

Xperia ZG Compact ve Z5 Compact olarak Geekbench üzerinde görünen cihazlarda farklı RAM kapasiteleri bulunuyor bunlar ise sırasıyla 1812 MB ve 1764 MB. Geekbench, ana kart konusunda farklılıklar cihazı gösteriyor. Geekbench benchmark bilgileri ile diğer Benchmark sitelerinde herhangi bir kayıt olmadığı anlaşılıyor.

Sony’nin Snapdragon 810 yonga seti ile yeni bir akıllı telefon hazırlaması pek olası gözükmüyor olsa da 2017’de Snapdragon 820 yonga setini başka hiç bir üretici kullanmadı. Yani bu haber kaynağının doğruluk derecesini araştırmak lazım.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir