Kategoriler
Yazılım

LG G4 Android Nougat Yayınlandı. Güncelleme Nasıl Yapılacak?

LG, amiral gemisi modelleri için güncellemelere verdiği önemi arttıracağını yeni seri LG G6 akıllı telefonlarının çıkışı yapılmadan belirtmişti. LG G6 akıllı telefonları piyasaya çıkış yaptıktan sonra teknoloji devi bu konuda LG G5 modellerinden başlayarak güncellemeler yayınlamıştı. Fakat bir nesil öncesi olan LG G4 akıllı telefonları için bir türlü belirtilen LG G4 Android Nougat güncellemesi yayınlanmamıştı.

Ne zaman LG G4 Android Nougat güncellemesi gelecek derken beklenen haber dün itibariyle açıklandı. Bir süredir beta sürümüyle gündemde olan yeni güncelleme için sonunda ilk kararlı sürümün geldiğini gördük. Fakat hemen sevinmemek gerekiyor. Çünkü yayınlanan bu sürümde yine sınırlamalı bir sürüm.

LG G4 Android Nougat Şimdilik Sadece Güney Kore’de

Yayınlanan yeni sürüm güncellemesi şimdilik sadece markanın kendi ülkesi olan Güney Kore içerisinde geçerli olarak yayınlandı. Doğrudan OTA üzerinden değil yükleme aracı üzerinden yayınlanan LG G4 Android Nougat güncellemesiyle beraber kullanıcıların yeni Android sürümüne geçmelerinin önü açılmış oldu. Şimdilik sadece Güney Kore’de yayınlanan yeni sürümün ülkemizde nasıl indirilebileceği konusunda da bazı püf noktalar var. Doğrudan LG G4 Android Nougat sürümüne geçmek isteyen kullanıcılar için kullanılabilecek iki yöntem var.

LG G4 Android Nougat

Bu yöntemlerden ilki resmi LG bilgisayar programını indirip, program üzerinden bölge değişikliği yaparak yükleme gerçekleştirme. Bu şekilde yeni sürümü yüklemek oldukça basit. Fakat Güney Kore üzerinden indirilen sürüm olduğu için kullanım sorunları yaşanabilir. Öyle ki seri numaraları bile güncellemede sorun yaşanmasına neden olabilir.

Bunun dışında ikinci yöntemde harici olarak geliştirici platformlarından güncelleme dosyasını indirmek. Fakat bunun önerilen bir yöntem olmadığını belirtelim. En iyi çözüm yeni güncellemenin OTA üzerinden yayınlanmasını beklemek. Bakacak olursak çok uzun bir süre beklemek gerekmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir