Kategoriler
Yazılım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Yeni Navigasyon Yazılımı !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni navgiasyon uygulamasını duyurdu ve bu uygulamanın halka oldukça yarar sağlayacağını, trafiği rahatlatacağını açıkladı.

Bilindiği üzere günümüzde navigasyon cihazları son derece yaygın olarak kullanılıyor. Yolları tam olarak bilmeyen sürücüler kolaylıkla navigasyonlar sayesinde yollarını bulabiliyorlar. Ancak navigasyonların Türkiye’ye entegreli olmaması veya geç güncellenebilmeleri bazı sorunlara yol açıyor. İşte bu sorunları çözebilecek bir hamle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

İBB NAVİ !

İBB Navi uygulaması, yoğun İstanbul trafiğini rahatlatmanın yanı sıra sadece İstanbul değil, aynı zamanda tüm Marmara illerinin işine yarayabilecek bir uygulama… İBB Navi, Marmara’da bulunan tüm iller için kapsamlı bir sanal yol haritası diyebiliriz. Üstelik İBB Navi, sesli destek komutları da sağlıyor.

Alternatif rota çizilmesi, yolculuğun toplam ne kadar sürede tamamlanacağı, anlık otopark bilgileri gibi özelliklere de sahip olan İBB Navi’nin kuşkusuz en fazla sevilecek özelliği anlık otopark durumlarını gösterebilmesi ! Özellikle İstanbul gibi kalabalık bir yerde otopark büyük bir sorun iken bu hususta da uygulama size yardım sağlayabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir