Kategoriler
Yazılım

iOS 11 güvenliği artırıyor

Apple, İOS 11 yüklü cihazlarda güvenliği artırmak için yeni bir hamle yaptı. Basit ama işlevsel olarak eklenecek olan bu özellik sayesinde daha güvenli bir hale gelecek.

Eylül ayı sonlarına doğru çıkması ön görülen yeni iOS 11 işletim sitemi uzun zamandır kullanıcılarına beta sürümü yayınlayarak deneyimler kazanmasını sağlıyordu. Merakla beklenen iOS 11 mobil işletim sistemi İphone ve İpad kullanıcıları için çıkmasına çok bir az zaman kala Touch ID özelliğinin etkisiz hale getireceğini başka bir güvenlik önlemi aldığı ortaya çıktı.

iOS 11 kullanıcıları dilediği zaman Touch ID özelliğini kapatabilecek

iOS cihazını güvende tutmak için ve başka biri tarafından cihazınızın parmak izini kullanmasına ve iphone kilidinin açılmaması için geliştirilen özellikle birlikte Touch ID kullanılamaz bir hal alabiliyor.

Bu yeni gelen güncellemeyle birlikte yeni özelliği kulanabilmek ise çok basit bir şekilde gerçekleşiyor. Tek yapmanız gereken kilit düğmesine art arda 5 kez basmak kafi. Bu işlevi yaptığınızda cihazınızın acil duruma geçmesi gerekiyor ekranda belirtilen bir SOS düğmesi ortaya çıkıyor. Eğer bu daha önce ayarlandıysa acil durum olarak belirtdiğiniz kişilere konum bilgisi gönderiliyor. Cihazı tekrar eski haline getirmek için kimliğinizi şifre ile doğrulamanız gerekli.

Kullanıcı gizliliğine oldukça önem veren Apple, bu yeni getirmiş olduğu güvenli önlemiyle tekrardan bizlere kullanıcı gizliliğine önem verdiğini gösteriyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir