Kategoriler
Yazılım

İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır

Akıllı telefonlarda artık Sms yerini alan mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve vazgeçilemeyen bir uygulamada şüphesiz WhatsApp oldu.

Peki uygulamayı internet bağlantısı olmadan kullanabilir miyiz bu mümkün mü evet artık internetiniz olmadan da kullanmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken sadece bir kaç küçük ayar değişikliği yapmak yeterli olacak İşte akıllı telefondan internetsiz WhatsApp kullanma yolları internet bağlantısı olmadan WhatsApp üzerinden gönderilen mesajla uygulama tarafından bekletiliyor ve internet bağlantısı olduğu zaman gönderilerinizi gönderiyor.

Artık WhatsApp uygulamasını internet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz ilk yapmanız gereken şey bir kaç küçük ayar olacak.
Şimdilik sadece IOS işletim sistemli İPhone telefonlardaki bazı kısıtlamalar nedeni ile sadece Android akıllı telefonlarda yapabilirsiniz.

İnternetsiz WhatsAPP Kullanım Nasıl Yapılır

İlk yapmanız gereken Android akıllı telefonunuzda Ayarlar, Bağlantılar, Mobil Ağlar menüsüne girin.
Mobil Ağlar Menüsünde “Erişim Noktası” seçeneğine tıklayın.
Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “Ekle” seçeneğine tıklayın.
Açılan ekranı bu bilgilere göre kendi bilgilerinizi yazın WhatsApp APN: internetProxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası 80805
Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.
Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz 4G LTE bağlantısında kalmaya devam edecek fakat operatörünüz internet harcamanızı size yansıtmayacak. Ve bu şekilde yapmış olduğunuz ayarlarla WhatsApp’ı internetsiz kullanmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir