Kategoriler
Yazılım

Google Play Store 8.1.31 sürümünü dağıtıyor

 Google, Android market ile bağlantı sağlayan Google play store için yeni bir güncelleme yayımladı. Google play store uygulamasına yapılan değişiklikler göze çarpar nitelikte.

Geçtiğimiz günlerde yeni güncellemeler yapan Google 8.0 güncellemesini dağıtmaya başlamıştı. Google şimdide Google Play Store 8.1.31 sürümünü dağıtmaya başladı. Yeni 8.1 güncelleme serisi ile beraber Play Store APK dosyası gözle görülür büyük değişikliklere sahip.

Google Play Store 8.1.31 güncellemesi otomatik dağıtılıyor

Diğer önceki güncellemeler gibi bu da güncellemede önemli bir değişiklik yapılmış şekilde geliyor. Google yeni Play Store 8.1.31 sürüm güncellemesini destekleyen bütün Android cihazlarına otomatik olarak dağıtıyor.

Google Play Store 8.1.31 APK dosyasını Android cihazınıza indirebilir yada  elle kurarak güncellemeyi yapabilirsiniz. Play Store güncellemeleri gibi mevcut güncellemenin bir sunucu tarafından yayına alınmasını ve cihazınıza gelmesini beklemeniz gerekmekte Google yeni Play Store sürümünü kademeli olarak desteklenen tüm Android cihazlara otomatik olarak sizin için otomatik olarak güncelleme yapacak.

Google Play Store APK dosyasını yüklerken bir uyarı ile karşılaşıyorsanız cihazınızın ayarlar menüsünden güvenlik kısmına girin ve bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif hale getirerek APK dosyasını tekrar yüklemeyi deneyin.

Yeni Play Store uygulamasını kurduktan sonra bir sorunla karşılaşırsanız ayarlar menüsü üzerinden uygulamalar kısmına girin ve Google Play Store uygulamasına girerek  verileri temizle butonuna basın ve tekrar yüklemeyi deneyin.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir