Kategoriler
Yazılım

Google Pixel kamera uygulaması Android markette

Google, kendi adı ile piyasaya sürdüğü cihazlarda kullandığı Google Kamera uygulamasını tüm Android cihazlarda kullanılabilmesi için bir yol geliştirildi.

Satıştaki akıllı telefonlar arasında en iyi kameraya ve kamera uygulamasına sahip cihazlar arasında Google Pixel cihazları geliyor. Sevilen kamera uygulaması artık tüm Android cihazlarda kullanılabilecek. Google Kamera, HDR+ özelliği ile kaliteli fotoğraf çekme özelliğine sahip bir uygulama.

HDR (High Dynamic Range) özelliği Yüksek Dinamik Aralık Anlamına gelmekte. Bu özellik 2016 Tüketici Elektroniği Fuarında sık rastlanan yeni bir teknolojiydi. Bu teknoloji en karanlık ve en parlak noktalar arasındaki farkın ayarlanması yoluyla sağlanıyor. Kontrastla karıştırılmaması gereken özellik yalnızca siyah noktaları değil renkli noktaları da içeriyor. Özellik, Google Kamera uygulamasında büyük bir yere sahip. Bir geliştirici ise bu uygulamayı diğer Android cihazlarına aktarmayı başarmış.

Diğer Android Cihazlarda Google Kamera Nasıl Kullanılabilir?

Uygulamanın diğer Android telefonlarda kullanılmasının da bazı koşulları var. Uygulama yalnızca Snapdragon 820, 821 ya da 835 işlemcilerinden birine sahip telefonlarda çalışabiliyor. Eski telefonların çoğunda bulunmayan bu özellikler bazı telefonları eliyor.

Bunun dışında fiyat/performans telefonların çoğu da bu özelliğe sahip olmamaları nedeniyle uygulamayı desteklemeyebiliyor. Ancak popüler telefonların çoğunda bu uygulama çalışabiliyor. Samsung Galaxy S8 ve LG G6 gibi büyük firmaların amiral gemisi akıllı telefonlarında istikrarlı bir şekilde çalıştığı gözlemlenmiş.

Akıllı telefon kullanıcıları akıllı telefonları gerekli özelliklere sahipse ve mevcut kamera uygulamasını beğenmiyorsa, HDR+ destekli Google Kamera v4.4 uygulamasını indirebilirler. Uygulama birçok Android telefonda denenmiş olup, çoğunda düzgün çalıştığı belirtilmiş. Eğer telefonun gerekli özellikleri bilinmiyor ise Sorunsuz çalışan uygulamayı telefona indirilerek çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir