Kategoriler
Yazılım

En popüler şifre yöneticisi uygulamalarından olan Lastpass fiyatı arttırdı!

Oldukça fazla kullanıcı olan şifre yöneticisi uygulaması LastPass’in geliştiricileri uygulamanın fiyatını 2 kat arttırarak oldukça büyük bir zam yaptı. Durum böyle olunca kullanıcılar, alternatif uygulamaları aramaya başladı bile. Yaptığımız araştırmalar sonucu ise LastPass uygulamasına alternatif olabilecek 3 iyi şifre yönetici uygulamalarını sizlere sunuyoruz.

LastPass, şifre yöneticisi uygulamalar arasında neredeyse en çok kullanılanı konumundadır. Bunun nedeni, uygulamadaki sadelik ve uygun fiyatlı olarak hizmet vermesiydi. Programın gördüğü yüksek talebe karşılık, uygulama geliştiricisi şirket, fiyatı ikiye katına çıkartma kararı aldı.

Eski fiyat tarifesine göre LastPass uygulaması, aylık bir dolardı. Ve bu ücret yıllık olarak 12 dolar şeklinde alınıyordu. Yeni fiyat tarifesine göre şirket, uygulamayı yıllık 24 dolar karşılığında hizmete sunuyor.

Yüksek talep görmesine karşılık böyle bir karar alan LastPass uygulaması ise piyasaya çıktığı günden beri tam iki kez bilgisayar korsanlarının kurbanı oldu. Bütün bu gelişmelerden sonra ise, LastPass kullanımına benzer nitelikte ve ücreti bu kadar yüksek olmayan uygulama arayanlar için en iyi 3 uygulamayı sizler için araştırdık.

Alternatif şifre yöneticisi uygulamaları

  1. Enpass

Enpass uygulaması, 20 şifreye kadar ücretsiz hizmet vermektedir. 20’den daha fazla parola saklamak isteyenler ise, bir defaya mahsus 9,99 dolar ödeyerek, uygulamayı sınırsız olarak kullanabilirler. Enpass uygulaması ayrıca şifrelerin saklandığı klasörü saklama yeri açısından çeşitli alternatifler sunuyor. Şifre dosyasını, bulut olarak saklayabilir, kişisel bilgisayarınızda bulundurabilir veya telefonunuzda tutabilirsiniz. Ayrıca farklı cihazlarınız arasında eşleme olanağı da sunarak, oldukça elverişli bir uygulama gibi gözüküyor.

  1. SafeInCloud Password Manager

Bu uygulama ise Enpass uygulamasına göre daha düşük fiyatlı olarak sunuluyor. temelde aynı işleyişe sahip olmasına karşılık, değişik olarak bir kaç tane ara yüz özelliği bulunması, kredi kartı numaralarını saklamak isteyenler için farklı alternatifler sunuyor. Ayrıca bu uygulamada da veri saklama konusunda aynı özellikler bulunuyor.

  1. Avast Passwords

Avast Passwords uygulaması ise tamamen ücretsiz bir uygulama. Tüm cihazlar için eşleşme imkanı tanıyor ve düzgün çalışan bir otomatik doldurma özelliğine sahip. Avast markası aynı zamanda bir anti virüs programı üreten bir firma olduğu için o programlara da entegre edilmiş durumda. Ücretsiz olarak sunulan parola yöneticisi programları arasında en iyi alternatif olarak Avast Passwords programı gözüküyor.

Yukarıda belirlemiş olduğumuz şifre yöneticisi uygulaması alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir