Kategoriler
Oyun

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Oyun İncelemesi

Çizgi anime oyunlarından biri olan Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oyunu son derece eğlenceli ve sürükleyici yapısıyla oyun sevenlerin ilgisini çekmeyi başarmış bir yapıttır.

İlk olarak 1995 yılında oyunculara sunulan oyun yeni jenerasyon grafikleriyle beraber Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ismiyle tanıtımı yapılıyor. Crash Bandicoot serisi geri dönüş olarak 1995-2000 yılları arasında olumlu etkiler bırakan eski bir oyundu. Ancak başka yapımcıların eline geçmesiyle hikaye modları değişkenlik göstermeye başlayınca, yavaş yavaş unutulan oyun listeleri arasında yer alıyordu.

Hala telif hakkına sahip olan Activison ve Vicarious Entertainment, 20 yıl önceki Crash Bandicoot’un hatırlanmasını istemesi üzerine, yeni nesil oyun geliştiricisi olarak oyuncuların karşısına N. Sane Trilogy ile birlikte çıkıyor. Seride ilk üç oyunun remake versiyonu olan N. Sane Trilogy, bütün oyunlarının toplaması halinde oyunculara sunuluyor. Oyun yalnızca PS4 platformuna özel olarak çıkıyor.

Yeni Jenerasyon Grafikler ve Müzikler

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ile beraber öncelikle 4K çözünürlük desteğini oyuncularına veriyor. 60FPS olarak görüntü vermese de stabil olarak çalışan framerate’ye sahip olan oyun içerisinde geliştirilen özellikler ile beraber görüntülerde yavaşlama ve kayma sorunları yer almıyor. Oyun içerisine yeni jenerasyon grafiklerle beraber, içerisinde barındırdığı bütün müziklerin günümüze uygun olarak baştan yapılması oyun severleri memnun ediyor.

Grafiklerin kristal kalitesinde olduğu Crash Bandicoot, her bölüme farklı bir grafik tasarımı sunduğu gibi, bölümlere ve aksiyonlara özel olarak müzik sistemini oyun içerisine dahil ediyor. Böylelikle aksiyon tarzı görevlere girildiğinde arka planda çalacak müziğin ritmi değişerek oyun içerisine yeni bir renk katıyor.

Oyun içerisine dahil edilen bir başka özellikse yağmurlu havalarda çakan şimşekler, oyun platformunu tamamen aydınlatıyor ve oyuncular için görsel şölen hazırlıyor. Tropikal şehir atmosferi olan yerlerde bazı bölümler akşam üstü tarzındayken genel renk olarak turuncuya geçiş yapıyor ve Crash karakterinin üzerinde olan renklerle uyumluluğunu sağlıyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir