Kategoriler
Teknoloji

Tesla Model S Yine Testleriyle Konuşuluyor

Elon Musk tarafından bizzat kontrol edilen etkinlik sonrasında Tesla markasının yeni araçları olarak karşımıza çıkan, Tesla Model 3 serisi satışa başladı. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen bir etkinlik sonrasında satışa çıkarılan ve ilk 30 aracı teslim edilen modelin, böylelikle Tesla’nın elini de bir hayli güçlendirdiğini de gördük. Fakat daha önce haberlerimizde de dile getirdiğimiz gibi üretim aşamasında yaşanan tedarik sorunları nedeniyle Model 3 araçlarında ön sipariş iptallerine varıncaya kadarda sorunlar yaşanmakta. Marka şu an için daha çok bu sorunlar üzerinde yoğunlaşıyor. Tesla bu sorunlar üzerinde yoğunlaşırken Tesla Model S kullanıcıları ise yeni testlerle gündeme geliyor.

Tesla Model S En Uzun Menzilli Elektrikli Araç

Kırılan son rekorda elektrikli araç teknolojileri için bir ilki oluşturacak gibi duruyor. İtayla Tesla Model S grubu tarafından yapılan testle beraber, markanın bu serisinin tek şarj ile gidebileceği maksimum mesafe ortaya çıkmış oldu. Testlerin yapılmasının ardından Tesla Model S sürücülerini sevindiren gelişmelerin ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. Aslında buna doğrudan bir test değil rekor denemesi olarak bile bakabiliriz.

Tesla Model S

Tesla Model S serisi için İtalya grubu tarafından yapılan denemede ise tabii ki en iyi şartlar oluşturularak, araçların tek şarj ile 1000 km yol gitmeleri sağlanmış durumda. İlk etapta elektrikli bir araç için kulağa pek inandırıcı gelmiyor olsa da resmi olarak da takip edilen deneme sonrasında 1000 km mesafeye çıkabildiği açıklandı. Sadece tek bir şarj ile bu seviyelere çıkılabiliyor olması da markanın elektrikli otomobil teknolojilerinde ne kadar önde olduğunun göstergesi. Yalnız şunu da belirtelim ki test boyunca aracın çok düşük hızlarda sürüldüğü ve tekerlerin Tesla Model S orijinal tekerleri olmadığı da belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir