Kategoriler
Yazılım

Android Pay ispanya’da

Android Pay ödeme sistemi İspanyada kullanıma hazır duruma getirildi. Android Pay ile mobil üzerinden ödeme imkanı sunan bir sistem ve şimdi Avrupa ülkesi olan İspanya içinde hazır konuma geldi.

Bu çalışmalar ile ilgili olarak Google Mayıs 2017 tarihinde bir açıklama yapmış ve çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını duyurmuştu. Google’ın yaptığı açıklama bugünlerde hayata geçmeye başlayacak. İspanya da hazır hale getirilen Android Pay ile ilgili olarak yapılan açıklamalarda ödeme sisteminde ilk etap da yalnızca Vısa ve Master Card’ın kullanılacağı diğer taraftan ise İspanya da faaliyet gösteren BBVA adlı bankanın kredi kartı veya bankamatik kartına sahip olan kullanıcılar tarafından da kullanıma hazır hale geleceği belirtiliyor.

Android Pay İspanyada 1 milyonluk müşteri bekliyor

İspanyada faaliyete geçirilmeye bekleyen PAY ödeme sistemini 1 milyondan fazla iş yeri sahibinin benimseyebileceği öngörülmekte. Sınırlı kart ve banka ile çalışılmaya başlansa da bu rakamın etkilenmeyeceği kanaati hakim. Ayrıntılarında Android Pay’ın kullanımı sadece mağazalarla sınırlı kalmayacak ve  akıllı mobil cihazlar ile de kullanımı bir ödeme seçeneği olarak aktif  hale gelecek.

Bundan önceki durağı Rusya olan Android Pay ödeme sistemi İspanya ile bünyesine yeni bir ülkeyi daha kattı. Yanlış bilmiyorsam İspanya ile birlikte aktif konumda olan ülke sayısı 12’ye yükselmiş durumda. Peki bu ödemi sistemi Türkiye ye ne zaman gelir sorusu aklımıza geliyor.

[affiliate_news id=”5807″]

Android Pay ödeme sisteminin Türkiye de kullanımı için detaylı bilgi henüz yok. Çünkü bir çok mağaza ve bankalar ile bu konu üzerinde uzlaşılması gerek. Böyle bir uzlaşma zemini olmadığı için Türkiye ye gelmesi biraz zaman alacak gibi. İlgili çalışmaların ışığında yakın zamanda Tayvan, Kanada ve Brezilyada da aktif olması bekleniyor.

THN – Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir