Kategoriler
Mobil

Yeni Windows 10 Sayesinde Android Cihazlardan Bilgisayara Bağlantı Gönderilebilecek

Windows 10’un piyasaya yeni çıkan ön izleme sürümünde, telefonda takip edilen bağlantının direk olarak bilgisayarda açabilecek yeni bir özelliği aktif hale geldi.

Microsoft, son birkaç ay içinde kendine ait mobil işletim programına yaptığı desteği görünür bir şekilde azalttı. iOS ve Android işletim programlarının PC’lerle adım adım birleştirmeyi amaçlayan Microsoft, ön izleme yeni sürümü ile ilgili detayları paylaştı.

27 Temmuz 2017 itibarı ile piyasada yer alan Windows 10 ön izleme sürümünün en dikkat çeken özelliklerinden biri de, cihazlar arasında Web’de gezinme izni vermesi.

Android ile PC Arasında Bağlantı Sağlanıyor

Microsoft’un en son piyasaya sürdüğü Windows 10 güncelleştirmesi indirildi ise, Windows’un ayarlar bölümünde yer alan telefon sekmesini kullanarak, Android cihazı (iPhone’un desteğinin pek yakında olduğu söyleniyor) PC ile eşleştirebilir, PC ile telefon arasında doğrudan bağlantıyı oluşturarak, Web sayfası açabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle Microsoft Apps adlı uygulamanın indirilmesi gerekiyor.

Gerekli tüm işlemler tamamlandıktan sonra, gönderilmek istenilen sayfa telefondan bilgisayara anında gönderilebilecek. Bunun yanı sıra, yollanan linki hemen açabilmek gibi seçenekleri de beraberinde getirmekte.

Daha İşlevsel Olacak

İlk etapta çok önemli bir ayrıntı olarak görünmemesine karşın, telefon sekmesinin önümüzdeki günler içerisinde daha işlevsel hale geleceği düşünülüyor.

Link özellikleri haricinde Windows 10’a getirilen yeni bir özellik daha bulunuyor. Microsoft’un meşhur asistanı Cortana, tarayıcı açmaya gerek duymadan web üzerindeki arama sonuçlarını gösterecek. Microsoft, Cortana’daki sonuçlar alanının daha da genişletileceğini açıkladı.

Bununla birlikte, Cortana’ya eklenen yeni bir özellik sayesinde bilgisayara müdahale etmeden bazı işlemleri yapabilme imkanı bulunuyor. Örneğin, Cortana’ya ses ile komut verildiğinde bilgisayarı yeniden başlatabilir, kilitleyebilir, kapatabilir ya da uyutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir