Kategoriler
Yazılım

Android kullanıcılarının kullanması gereken 10 özellik

Android işletim sistemi İOS işletim sisteminden sonra çıksa da hızla yayılarak İOS kullanıcılarını ikiye katlamış durumda. Bir çok firma Apple ve Microsoft harici Andoid kullanmakta.

Her cep telefonu firması cep telefonlarının satılabilmesi için kullanıcıya farklı özellikler sunuyor işin ilginç yanı cep telefonu alan kullanıcının %68’i cep telefonu alırken genelde kamerasına bakar, sesi iyi çıkıyor mu ona bakar ve android mi diye ona bakar ve bir garip olay daha telefonun android sürümüne bakar kaç diye sanırım onlar için en yüksek Android versiyonu en iyi telefon olarak görünüyor.

Bizde bunu fark ederek kullanıcılar için Android kullanıcılarının bilinmeyen daha doğrusu çoğu kişi tarafından kullanılmayan özellikleri sayalım dedik. İşte Android kullanıcıların kullanması gereken özellikler.

Android kullanıcıların kullanması gereken özellikler

Ok Google: Aradığımız şeyi Google arama satırına yazmak yerine sesli komutlarla tarama yapan bir uygulama. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, uygulamanın dil desteğinin Türkçe olarak ayarlanması gerekmektedir.

Kablosuz Şarj Özelliği: Halen çok yaygın olarak kullanılıyor olmasa da mutlaka denemesi gereken ve ilerde çok popüler olacağı varsayılan bir özellik.

NFC: Android telefonlar arası Direk temas yoluyla resim, belge ve benzeri bilgi aktarımı yapan bir özellik. Bu özellikle şuna çok kullanılmıyor. Ancak çok etkili bir özellik.

Android Cihaz Yöneticisi: Kaybolma ve çalınma gibi durumlar karşısında, cihazı uzaktan kumanda edebildiğimiz, gerektiğinde telefon içeriğini silebildiğimiz ve hatta telefonu kilitleyebildiğimiz bir özellik.

Kilit Ekranı Güvenliği: Telefonun kullanım güvenliği ve kişisel güvenlik açısından mutlak kullanılması gereken bir özellik. Bu özellik, telefon ekranı üzerinden yapılan çeşitli kilitleme şekillerinde çalışmakta.

Bilinmeyen Kaynaklarda Uygulama Yükleme: Telefonumuzun yeterince güvenli olmayan sitelerden uygulama indirmesini engellemek istediğimizde kullanılan bir özellik. Bu özellik sadede play store ve benzeri sitelere izin vermekte.

Gereksiz Uygulamaları Kaldırabilme Özelliği: Tüm android kullanıcılarının denemesi gereken 10 faydalı özellik denince aklan gelen özelliklerden birisidir. Çoğunlukla telefonla beraber kullanımımıza sunulan ve bazen de kendimizin sahip olduğu uygulamalar hem fazla yer kaplayıp telefonu yavaşlatmakta hem de fazla şarj tüketimine neden olmaktadır. Bu özellik ihtiyaç duyulmayan uygulamaları kaldırmamızı sağlamaktadır.

Akıllı Kilit Özelliği: Android telefonlarda ekran kilidi uygulamasının kişiselleştirilmesine izin veren bir özellik.

Yeni Klavye Uygulaması Özelliği: Telefonla beraber gelen klavye uygulamaları çok da yetersiz sayılmaz ancak ilginç tasarımlar içeren ve daha hızlı uygulamaları kullanmak daha keyifli bir klavye kullanımı sağlayacaktır.

Yeni Bir Ana Ekran uygulaması Özelliği: Genelde telefon üzerinde gelen bir uygulama olup yavaş ve kalitesizdir. Yeni bir ana ekran uygulaması yüklemek telefonun kullanım hızını artıracaktır.

Eğer Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz yukarıda ki önerilerimizi tekrar gözden geçirin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir