Kategoriler
Yazılım

Android Go Geliyor işte detaylar

Android Go nedir? Android Go’nun faydaları ne olacak?

Google I/O 2017 etkinliğinde Google‘nin  yetkilileri, bir yeniliğin daha müjdesini verdi. Google bugün etkinlik çerçevesinde yeni bir sürüm olan Android Go’yu tanıttı. Etkilikte özellikle bu sürüm üzerinde durulması gözlerden kaçmadı.

Androıd Go nedir?

Androıd Go Google’ın sunduğu yeni bir sürüm ve sürüm ile artık 1 GB veya daha az modellerde  Android O’ya daha iyi optimiz’e etmek için sunulacak ve RAM ve veri kullanımını sınırlandırmasına imkan sunacak. Aslında tamamen veri tasarrufu üzerinde etkili olacak bu sürüm ile Youtube Go ile birlikte Android Go yüklü telefonlarda veri kullanımı Youtube uygulamalarına kıyasla daha fazla veri harcanması minimize edilmiş olacak.

Daha öncede buna benzer bir uygulama olan Android One ile gündeme gelmiş fakat istenilen verimi alamamıştı. Şimdi Google çıtayı bir kademe daha yükselterek Android Go ile istediğin yapmak için çalışmalarını geliştirmiş gözükmekte. Bu yeni sürüm ile kullanıcılar tarafındaki en iyi kısmı sanırım veri kullanımını anlık takip etme özelliği olacak. Ayrıca YouTube Go, ile kullanıcılar video izlemeden önce ön izleme yapabilecek ve veri kullanımı olmayacak. Diğer bir güzel kısmı ise indirilen videoların daha sonra çevrim içi veya Wi-fi bağlantısı olmadan da izleyebilecekleri artı bu videoları veri kullanmadan paylaşabilecekleri olması.

Google bu yeni sürümü 2018 yılında piyasaya sürmesi bekleniyor. Ne diyelim hayırlı uğurlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir