Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Yandex ve TÜVTÜRK İş Birliği Yaptı

Türkiye’nin en çok tercih edilen navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon ile Türkiye çapında 209 araba kontrol ve muayene istasyonu olan TÜVTÜRK, otomobil sahiplerinin işini kolaylaştıracak bir konuda anlaşma sağladı. Yapılan anlaşma ile birlikte, TÜVTÜRK’ün muayene istasyonlarının tümü Yandex Navigasyon üzerinde yer alacak ve rota oluşturulabilecek.

Dünyanın önde gelen arama motorlarından biri olan Yandex, kullanıcı taleplerine yönelik olarak yenilikler yapmaya devam ediyor. Son olarak ülkemizde yeniliğe giden ve TÜVTÜRK ile anlaşma sağlayan navigasyon uygulaması, pazarda bulunan hakimiyetini devam ettirmek istiyor. Ülkemizde araç muayeneleri için tek yetkili kurum ile birlikte kullanıcı dostu bir yeniliğe imza atıldı.

Yapılan yenilik ile beraber muayene istasyonları artık Kategoriler sayfasında yer alacak. Kullanıcıların istasyonu görüntüleyebilmesi için logoya tıklamaları yeterli. Logoya tıklayan kullanıcılar civarda bulunan istasyonları görüntüleyecekler. Aynı zamanda rota üzerinde bulunan istasyon yakınından geçerken mesajlı bir bildirim alacaklar. Bunun yanında araç sahipleri randevuları hakkında ki hatırlatma bildirimlerini yine uygulama üzerinden alabilecekler. Bildirimi açan kullanıcıların karşısına çıkacak olan rota ile istasyonlara ulaşmak mümkün olacak.

Yandex Navigasyon Uygulamasını İndirmek isteyen kullanıcılar, buradan uygulamaya ulaşabilirler.

yandex-tuvturk-anlasma-sagladı

 

“Yandex ve TÜVTÜRK İş Birliği Yaptı” için 2 yanıt

Yandex Türkiye’de daha fazla yatırım yapmalı. Ne kadar kullanıcı dostu olursa o kadar tercih edilir. Ayrıca bizim de artık yerli bir arama motoruna ihtiyacımız var.

Keşke google üzerinden veri çekmeden çalışabilen bir arama motoru yapabilsek. Şu aşamada pek mümkün değil gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir