Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Türkiye McKinsey Danışmanlık şirketi ile anlaştı

Türkiye ekonomi alanında danışmanlık alacağı şirketi belirledi. Berat Albayrak tarafından Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamı doğrultusunda alının karar açıklandı. Türkiye’nin ekonomi alanında anlaştığı danışmanlık şirketinin ABD’li McKinsey olduğu belirtildi.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Yeni Ekonomi Programı hazırlanmıştı. Programda üç ana başlığa vurgu yapıldı. Bunlar disiplin,dönüşüm ve dengeleme olarak açıklandı. Yeni programın duyurusu ise Berat Albayrak tarafından yapıldı. Albayrak tarafından yapılan açıklamada “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” ifadeleri yer aldı.

turkiye-McKinsey-danismanlik-anlasmasi-berat-albayrak

McKinsey şirketi hakkında bilgi verecek olursak, şirket işletme ve kamu kuruluşlarına global ölçekte hizmet vermektedir. Şirket bünyesinde yaklaşık 10 bin danışman ve 2 bine yakın araştırma görevlisinin olduğu belirtilmektedir. Ayrıca yine şirketin 60’tan fazla ülkede ofisinin bulunduğunu söylemek gerek. Müşteri dağılımını incelediğimizde ise müşterilerin 40’ı Avrupa’da, yüzde 35’i ABD’de, yüzde 16’sı da Asya Pasifikte yer almaktadır. Şirket uzun süreli önerilerde bulunarak müşterilerini yönlendiriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir