Kategoriler
Sosyal

Facebook Messenger Yenilendi

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger‘da yeniliğe gitti. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen F8 konferansında Facebook Messenger ‘ın yenileneceğine dair açıklamalar yapılmıştı. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıkça eleştiriye maruz kalan uygulama, daha basit bir tasarım ile yenilendi. Yeni tasarım güncelleme ile duyuruldu ve kullanıma açıldı. Özellikle son zamanlarda birçok kullanıcı Facebook’un daha hafif olan Lite sürümlerini tercih etmeye başlamıştı. Bu durum şirketin zorunlu olarak yeniliğe gitmesine neden oldu.

Uygulama bugün itibari ile kullanıma sunuldu. Son Messenger güncellemesi ise yaklaşık olarak 5 ay önce yapılmıştı. Kullanıcıların yeni uygulamayı indirmesi gerekmiyor. Şirket, bir sunucu üzerinden yeni tasarımı aktif hale getirdi. Yani eğer telefonunuzda uygulama mevcut ise, uygulamayı açtığınızda otomatik olarak yenilenmiş olacak. Ancak yapılan açıklamaya göre yeni tasarımın herkese ulaşması yaklaşık 10 günü bulabilir. Tasarımın sloganı ise ” Temiz ve Hızlı” olarak duyuruldu.

Yeni tasarımda hangi yenilikler var ?

Sunulan  güncelleme ile yeni tasarımda uygulamanın alt kısmında üç farklı sekme bulunuyor. İlk sekmede kullanıcılar sohbet kayıtlarını, ikinci sekmede arkadaş listesini, üçüncü sekmede ise profil bölümü olacak. Uygulamanın  sağ üst kısmında ise kamera ve görüntülü sohbet seçenekleri yer alacak.

facebook-messenger-yeni-tasarimi

 

“Facebook Messenger Yenilendi” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir