Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Reyon tamamlama hızı elektronik fiyat etiketleriyle iki katına çıkıyor!

Mobil ve online alışveriş kanalları, tüketicilerin perakende mağazalarından beklentilerinin artmasına neden oluyor. Perakendeciler, fiziksel mağazalarda hızlı ve verimli alışveriş deneyimi sunmak için Sensormatic’in sunduğu Elektronik Fiyat Etiketi Çözümünden faydalanıyor.

Dijital dönüşüm hayatın her alanında etkisini artırırken, mağaza içi alışveriş deneyimleri de köklü bir inovasyona ihtiyaç duyuyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) ile yeni nesil teknolojileri perakendeciler ve mağaza müşterileri için faydaya dönüştüren Elektronik Fiyat Etiketleri, Sensormatic uzmanlığıyla Türkiye pazarında akıllı alışveriş dönemini başlatıyor. Market reyonlarında rafa yerleştirilen Elektronik Fiyat Etiketleri, akıllı sensörleri ve anlık güncellenebilen dijital fiyat ekranı sayesinde stok takibini, ürün yönetimini, fiyatlarda yapılacak güncellemeleri ve mağaza içi anlık promosyonları daha verimli yönetmeyi sağlıyor. Tamamen kablosuz olarak çalışan Elektronik Fiyat Etiketleri teknolojisi, IoT inovasyonuyla perakende işletmeciliğinde pek çok fayda sağlıyor:

Reyondaki fiyat, kasadakiyle her zaman aynı

Mağaza personeli için önemli bir zaman ve iş gücü kaybına neden olan fiyat güncellemelerini merkezi bir sistem üzerinden, hızlı ve hatasız yapmayı mümkün kılan Elektronik Fiyat Etiketi Uygulaması, 90 bin ürünün fiyatını 1 saat içinde değiştirebiliyor. Tüm fiyatların tek merkezden kontrol edilmesi, reyon ve kasa arasındaki her türlü fiyat tutarsızlığının önüne geçiyor. Böylece mağaza içi operasyonları iyileştiren perakendeciler, sahip oldukları iş gücünü daha yüksek katma değerli süreçlere yönlendirebiliyor.

Mağaza içi promosyonlar rekabet kozuna dönüşüyor

Perakende mağazalarının satışlarını artırarak, rekabette öne çıkmak için en önemli kozlarından biri hâline gelen anlık mağaza içi promosyonların yönetimi Elektronik Fiyat Etiketleriyle önemli ölçüde kolaylaşıyor. Promosyonlu ürünlere ait akıllı etiketlerin flaş sinyali vermesi, müşterinin dikkatini bu ürünlere çekiyor ve yapılan kampanyalar daha etkin sonuçlar veriyor.

Reyon tamamlama hızı iki katına çıkıyor

Müşterinin mağaza içinde gezerken sepetine eklediği, ancak herhangi bir sebeple satın almayıp kasada bıraktığı ürünün tekrar kendi rafına dönmesi ve reyonda azalan ürünlerin tamamlanması gerekiyor. Özellikle Yapı Marketlerde, raflarda aynı nitelikte ürünün çok sayıda farklı modeli bulunduğu için, ürünün ait olduğu reyon bilinse dahi doğru rafı bulmak vakit alabiliyor. Ürünler yanlış raflara konulabiliyor.

Ürünün doğru rafa yerleştirecek personelin işini hatasız olarak, çok kısa sürede yapması, Elektronik Fiyat Etiketleri ile mümkün oluyor. Görevli personel ürünü sisteme tarattıktan sonra, mağaza içindeki konumunu kolayca buluyor. İlgili reyona geldiğinde ise ürüne ait Elektronik Fiyat Etiketi ışıklı sinyal vererek, doğru rafı arama sürecini ortadan kaldırıyor. Böylelikle perakendeciler için personel verimliliği kayda değer oranda iyileştiriliyor.

Online siparişleri yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Tüketicilerin mağazaya gitmeden online olarak verdikleri siparişlerdeki ürünleri mağaza personelinin hızlı bir şekilde reyonlardan toplaması gerekiyor. Mağaza personeli, Elektronik Fiyat Etiketi uygulamasını kullanarak internet üzerinden gelen siparişlerin reyonlardan toplanmasını çok daha kolay ve hızlı gerçekleştiriyor. Her bir ürünün mağaza içindeki konumunu anında tespit eden uygulama, reyonlara eklenmiş Elektronik Fiyat Etiketleriyle iletişim kuruyor ve mağazanın dört bir yanındaki ürünlerin toplanması için en verimli rotayı oluşturuyor.

Mağaza personeline düşen tek iş, haritayı takip ederek geldikleri reyonda flaş sinyal veren Elektronik Fiyat Etiketini bulup, ilgili ürünü almak oluyor. Reyondan her bir ürün alındığında, bir sonraki etiket sinyal vermeye başlıyor ve böylelikle gelen siparişler son derece hızlı, hatasız ve verimli biçimde sepette toplanıyor.

Müşteriler için en hızlı alışveriş deneyimi

Günlük yaşamın her alanında hız ve verimliliğe ihtiyaç duyuluyor. Ancak alışveriş yaparken mağaza içinde ürün arayarak kaybolmak kaçınılmaz oluyor. Elektronik Fiyat Etiketi uygulaması, sadece mağaza çalışanları değil, müşteriler için de sunduğu akıllı alışveriş deneyimiyle gereksiz zaman kaybına son veriyor. Mobil uygulamayı indiren müşteriler, satın alacakları ürünleri bir liste halinde henüz mağazaya gelmeden önce oluşturabiliyor.

Perakendecilerin kendi uygulamalarıyla entegre çalışan bu altyapı sayesinde müşteri mağazaya girdiği anda, satın alacağı tüm ürünleri sepetine atabileceği en verimli rota uygulama üzerinde görüntüleniyor. Böylelikle müşteriler alışverişlerini en hızlı biçimde tamamlayıp, vaktini daha verimli kullanabiliyor. Mağazanın mobil uygulamaya sahip olmaması durumunda ise kiosk kurulumlarıyla müşteriye satın alacakları ürünlerin rotası çizilerek, çok daha verimli ve kişiye özgü bir alışveriş deneyimi sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir