Kategoriler
İnternet

Hotmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim ?

Hotmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim veya hotmail şifremi unuttum nasıl geri alabilirim soruları için çözümler aranıyor. Bu konuda yapılabilecekler oldukça sınırlı aslında. Şimdi size hotmail şifresinin nasıl geri alanılabileceği konusunda bazı yöntemleri anlatacağız. Anlatılanları dikkatli okuyarak adım adım ilerlemeyi unutmayın arkadaşlar.

İlk adıma geçecek olursak,önce hesabımıza ait isim ve soyismi bilmemiz gerekiyor. Bunun dışında hesabınızın adını veya e-posta adresinizi bilmeniz gerek. Eğer bunları bilmiyorsanız zaten almanız çok zor olacaktır. Öncelikle hotmail’e giriş yapıyoruz.

Hotmail’e giriş yaptıktan sonra karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu adımda bizlere bazı seçenekler veriyor. Bu seçeneklerden bir tanesini seçerek ilerleyeceğiz. Öncelikle  bu seçenekleri sizlere açıklayalım.  Parolamı unuttum seçeneği e-posta adresini ve telefon numarasını bilen kişilerin şifrelerini unuttukları durumda kullanacakları ekrandır.  İkinci seçenek olan   Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum bu seçenek ise her bilgisine sahip olan ( e-posta – şifre – telefon no) ancak hesap açamayan kişilerin kullanacağı seçenek olacak. Bu seçenek genelde hesabında problem olan, bilgileri değiştirilen kişiler tarafından kullanılmalıdır.  Üçüncü seçenekten bahsedecek olursak Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum seçeneğini ise hesabına giriş yapıldığını düşünen kişilerin seçmesi gerekiyor. Sizlere bu iç seçeneğin hangi amaçla kullanıldığını anlatmış olduk. Dilerseniz şimdi ilk seçeneği seçerek devam edelim.

İlk seçeneği seçtiğimiz zaman karşımıza bu ekran gelecek. Burada bizden e-posta adresimizi veya skype adresimizi istiyor. Bu alanda gerekli bilgileri dolduralım. Daha sonra alt kısımda bir doğrulama isteyecek. Sizin ekranınızda çıkan doğrulama harf ve sayılarını  en altta yer alan kutucuğa gireceksiniz. Ardından ileri butonuna tıklayacaksınız.

İleri butonuna tıkladıktan sonra yukarıda gördüğünüz ekran ile karşılaşacaksınız. Burada bize bazı seçenekler sunmuşlar.  Birinci seçenekte hotmail hesabını açarken girdiğimiz mail adresimizin bir kısmını bize gösteriyor. Eğer bu adresimizi halen kullanıyorsak bu seçeneği işaretleyebilirsiniz. İkinci seçenekte ise  .. numaralı telefona SMS gönder diyor. Burada da hesabımızı açarken girdiğimiz telefon numaramıza SMS gönderecek. Eğer hattı halan aktif olarak kullanıyorsanız bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.  Şimdi buradan sonra yapmamız gereken gayet basit. İlk seçeneği seçen arkadaşlar e-posta kutularına girerek gönderilen bağlantıyı açacaklar ve şifre oluşturacaklar. İkinci seçeneği seçen arkadaşların ise telefonuna bir doğrulama kodu gelecek. O kodu siteye girip kendilerine yeni şifre alacaklar. Yapmamız gereken işlem bu kadar arkadaşlar.  Konu ile ilgili sizlere özet bir video hazırladık. Aşağoda yer alan videomuzu izleyerek de bilgis sahibi olabilirsiniz. Bundan önceki  Gmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim ? makalemizde sizlere gmail şifrelerini unutanların ne yapması gerektiği, adım adım anlatılarak çözüm aşamalarını sunmuştuk. Hotmail şifrenizi alırken sorun yaşarsanız konu altına yorum yapınız. Kısa bir süre içinde editörlerimiz dönüş yapacaktır.

 

“Hotmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim ?” için 3 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir