Kategoriler
Teknoloji Haberleri

512 GB microSD kart Şubat ayında çıkıyor

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte microSD kartların kapasiteleri arttırılmaya devam ediliyor. Integral Memory tarafından 512 GB microSD kartın Şubat ayında çıkarılması bekleniyor. Şimdiye kadar microSD kartlarda görülen en büyük kapasite bu. Integral Memory’nin üreteceği microSD kart ile akıllı telefon kullanıcılarının 4k video çekimleri sonrası kapasite sorununun çözülmesi amaçlanıyor. Çünkü 4k videolar telefonda oldukça fazla yer kaplıyorlar. 512 GB gibi bir hafıza bu sorunu büyük ölçüde çözecektir.

Şubat ayında çıkması planlanan microSD kart 4k fotoğraf ve video çekimi yapan kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görecektir. Küçük bir kartın bu denli hafıza sunması ilerleyen yıllarda nelerle karşılaşacağız sorusunu aklımıza getirmiyor değil. Şayet bundan 5 yıl önce böyle bir haberi okumuş olsaydık şaşkınlığımızı gizleyemezdik.

512 GB microSD kartın özellikleri neler ?

Önümüzdeki ay çıkması planlanan hafıza kartının özelliklerinden bahsedecek olursak, aktarım hızının 80 mb/sn olması bekleniyor. Ancak burada bir konuya dikkat çekmek gerekiyor. Bu hız her ne kadar yeterli seviyelerde olsa da bazı kullanıcılar düşük olduğunu düşünebilir. Integral Memory firması kapasiteye hızdan daha fazla önem veriyor. Hafıza kartının fiyatı konusunda ise net bir bilgi yok. Piyasa araştırması yapıldığında 400 GB hafıza kartlarının yaklaşık fiyatı 200-250 dolar arasında. 512 GB lık bir kartın 300 dolar civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir