Kategoriler
Sosyal

Uzman çavuş hayata Galaxy Note 5 ile tutundu

Kahraman askerlerimizden Uzman Çavuş dün girdiği çatışmada isabet aldığı kurşun ile yara aldı. Ancak cebinde bulunan Samsung Galaxy Note 5 telefonu gazimizin daha ağır bir yara almasına engel oldu.

Bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada bir Uzman Çavuşumuz aldığı kurşun ile hafif yaralandı. Uzman Çavuş’a isabet eden kurşun cebinde taşıdığı Note 5 sayesinde etkisini biraz daha kaybetti ve askerimizin ağır yara almasını önledi.

Ülkemizin ve Milletimizin bekası için gece gündüz demeden ve her türlü ağır arazi şartlarında bölücü terör örgütü PKK ile mücadelesini sürdüren kahraman şanlı askerlerimizin Hakkari ili Şemdinli ilçesi kırsalında girdikleri çatışmada bir uzman çavuşumuz maalesef hafif bir şekilde yara aldı. Kurşunun isabet ettiği nokta da cebinden çıkan Note 5 akıllı telefonun parçalandığı görüldü. İsabet alan telefon sayesinde askerimiz ağır bir şekilde yara almaktan kurtulmuş oldu.

Kurşun isabet eden Galaxy Note 5’in görüntüsü

Sosyal medya platformunda paylaşılan bir fotoğraf karesi ile gündeme düşen bu bilgi de kimliği bilinmeyen Uzman Çavuşumuzun hayatını akıllı telefonun kurtulmasına vesile olduğu görülmekte.

Daha öncede buna benzer bir vak’a da  Uzman Çavuş Mustafa Bozok, cebinden çıkan iPhone ile hayata tutunmayı bilmişti.

Kahraman güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyor gazilerimize acil şifa diliyoruz.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir