Kategoriler
Teknoloji

Microsoft Yeni Klavye Sunuyor

Microsoft kullanmış olduğu Word Flow klavyesinin yerine SwiftKey klavyesini getirmek için çalışmalara başladı. Sevilen klavye uygulaması olan Word Flow’u sona erdirdiğinde, arka tabanında Windows Mobile bulunan SwiftKey’i kullanıcılarına sunmak istiyor.

Geçen hafta Paint’in bittiğinin açıklanması, Windows 10’un özelliklerinin kullanımdan kaldırılması veya uygulamaların silinmesi hakkında ilk kez konuşmasını yapan Microsoft, söz konusu klavye Redmond’un iOS klavyesi ise bu durumun açıklanması olamaz dedi.

Microsoft Garage

Microsoft Garage projesi sayılan Word Flow artık App Store’den indirilemiyor. iPhone içerisinde varsayılan klavyesinden memnun olmayan kullanıcılar, Microsoft’un Word Flow klavyesini artık kullanamayacak.

Bunun yerine SwiftKey kullanıma sunuluyor. SwiftKey ücretsiz olarak hem Android hem de iOS işletim sistemi kullanan mobil akıllı cihazlara uyumlu olarak geliştirilmiştir. 2016 yılında Mobile ve Windows Phone ikilisi tarafından toplam 250 milyon dolara satın alınan SwiftKey, bazı kullanıcılara göre Word Flow’dan daha hızlı, güvenilir ve akıcı olarak görülüyor. Tek eksik nokta görülen durumsa Word Flow’da görülen tek elle en iyi klavye kullanma seçeneğini aktif eden Ark moduydu.

SwiftKey ve Word Flow Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı yorumlarına göre Word Flow’da bulunan Ark modu sayesinde hızlı ve akıcı bir şekilde klavyeyi tek elle kullanabilmek mümkün görülmekteydi. Bu nedenden dolayı Word Flow bir adım öne geçse de, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Word Flow’un Ark modunun, SwiftKey klavyeden daha iyi olduğunu belirtmiyor. Bunu iyi olarak görmek yerine kullanıcılar SwiftKey’i, Word Flow’dan daha hızlı ve akıcı bir klavye deneyimi ile tarif ederken, Ark modunun olmamasını sadece tek bir eksiklik olarak nitelendiriyor. Yapılan oylamalar da ise SwiftKey, Word Flow klavyeden daha çok tercih ediliyor. Microsoft, kullanıcılarının dilek ve önerilerini dikkate almak adına oluşturduğu destek hatlarından SwiftKey klavye için hangi özelliklerin istendiğine, klavyede yaşanan sorunlara dikkat ederek kullanıcının isteğine göre klavyeyi şekillendirmeye hazırlanıyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir