Kategoriler
Sosyal

Twitter’da anket hazırlamak çok kolay

İyi bir twitter kullanıcısı iseniz anket özelliğini kullanarak twitter deneyiminizi eğlenceli ve hatta verimli bir hale bile getirebilirsiniz. Anket özelliğini kullanmak hem etkileşim sayılarını hem de takipçi sayınızı arttırır. Peki twitter’da nasıl anket düzenlenir?

Twitter’da Nasıl Anket Yayınlanır?

Öncelikle bir twitter hesabınız olmalı. Twitter’a giriş yaptıktan sonra bir tweet paylaşmaya kalktığınızda hemen yazım penceresinin altında açılan birkaç ikon görürsünüz.  Anket ikonuna tıkladığınızda, anket oluşturmak için ilk adımı atmış olursunuz.

Ankette üç bileşen vardır ; soru, cevaplar ve süre. Soru, bir twitter paylaşımında olduğu gibi 140 karakteri geçemezken, cevaplar ise sadece 25 karakter ile sınırlıdır. En çok dört cevap seçeneği ekleyebileceğiniz anketin süresi ise en fazla yedi gün olarak belirlenebilir.

Twitter’da Anket Yayınlamanın Faydaları Nelerdir?

İnsanlar doğaları gereği bir şeylere cevap vermeyi, daha doğrusu fikir beyan etmeyi severler. Özellikle bu beyan anonim olacaksa ve karşılığında herhangi bir tepki almayacaklarsa, üstelik sadece bir tık yapmak kadar kolaysa bunu muhakkak değerlendirmek isterler. İşte Twitter anketleri de takipçilerinize bu olanağı sunduklarından oldukça yüksek etkileşim olmasını sağlarlar.

Twitter anket leri ile belirli bir konuda pazar araştırması yapabilirsiniz. Bir siyasi parti seçiminde takipçilerinizin oy dağılımı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ürettiğiniz veya sadece pazar sunacağınız bir ürünün beğenilip beğenilmeyeceği hakkında görüş alabilirsiniz.

Sadece eğlence amacı ile bile kullanabilir, “arkadaşlar tatile çıkıyorum sizce neresi daha güzel” gibi bir soru sorarak rotanızı takipçilerinizin belirlemesini sağlayabilirsiniz. Twitter anketleri her zaman normal bir paylaşımdan daha fazla etkileşim sağlamakta ve bu yüzden çokça tercih edilmektedir.

Hatta profesyonel bir sosyal medya danışmanıysanız, sadece anket paylaşımı yapan bir twitter hesabı açıp yönetmeyi bile düşünebilirsiniz. Bu yöntem sosyal medya çalışmalarınızı olumlu yönde etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir